Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pá 8-19
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Co je v domě??
16.01.2015
prodejna Praha
Prodejna na Národní 9, Staré Město, Praha 1 - Otevřeno Podle Gusta - Národní 9 , Staré Město, Praha 1. Je to uvnitř v domě  Vchod mezi bankou a léká... číst celé
17.09.2016
Podle Gusta Obchod
Podle Gusta Obchod Praha 1 - U nás to máš hned. Najdeš nás v domě U Topičů, v přízemí domu č.p. 9, vchod do domu je zde, vedle pobočky Raiffeisenban... číst celé
01.01.2019
Inca Botanica ihned na prodejně Národní 9, Praha 1
Všechny produkty nakup přímo zde! Celý aktuální sortiment ihned na prodej i bez objednávky na prodejně Podle Gusta obchod Prodejna dům F. Topič, ... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Blog
❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 25 ❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 25
Veškerá jeho práce ve stvoření je prováděna v souladu s UNIVERZÁLNÍ PODSTATOU. Pokud těmto slovům porozumíte, pochopíte, proč jsem se vrátil z pouště ... číst celé
Zobrazit všechny články
Navštivte nás

Zastavte se prodejně

kde můžete nakoupit přímo i bez objednání. Rádi vám poradíme s výběrem.

Podle Gusta obchod
Národní 9, Praha 1
prodejna je uvnitř v domě

Po - Pá: 12:00 - 19:00 hod.

Provozovatelem kamenné prodejny podle Gusta obchod

je firma Obchod online s.r.o. IČ: 09879552

Potřebujete informace?

Rádi vám poradíme s výběrem

Tel: 778 088 158

  1. Úvod
  2. Zdraví
  3. Kristovy články
Kristovy články

Nádhera, přesně podle mého gusta. Vřele všem doporučuji!!

Kristova cesta = Lidé všech ras a kultur – poslouchejte mě!

Tentokrát nepřicházím, abych přednášel krásné projevy duchovního povzbuzení s cílem podnítit vaše duchovní touhy, ale abych vstoupil do vašeho každodenního života a vaším hovorovým jazykem vnesl SVĚTLO a zdůraznil to, co si každý den lidé sami sobě způsobují – svým tělům, svým životům, svým vztahům a co na obecnější úrovni způsobují celé planetě. V tuto chvíli jsem zvláště znepokojen jejich myšlenkami, které vyúsťují ve slova a činy. Lidé všech ras a kultur – poslouchejte mě! Většina rozumných lidí si uvědomuje, že všechny vaše vědecké technologie a všudypřítomný průmysl pomalu zabíjejí vaši planetu. A vy to přiznáváte.
Kdy si uvědomíte nevyvratitelnou a životně důležitou skutečnost, že myšlenky, slova a činy vašeho ega jsou pro vaši planetu stejně destruktivní, neboť ony jsou formy energie vědomí – a tyto formy energie vědomí jsou přesně to, z čeho je váš svět vytvořen – z formy energie vědomí.

Celý váš svět není ničím jiným než obrovskou formou energie vědomí, tvořenou miliardami jednotlivých forem vědomí, které přicházejí a jsou stvořeny v Prázdnotě Univerzálního Vědomí, již byste mohli nazvat „Bohem“ a jež se vyvinula ze zdánlivé nicoty do současného stavu prostřednictvím vašich vlastních přání a tužeb.
Proto se musíte snažit pochopit, že když denně, prostřednictvím svých myšlenek, slov a jednání, vyléváte vědomí svého ega do svého světa, vysíláte formy vědomí, které jsou zcela v rozporu se Zákony UNIVERZÁLNÍHO VĚDOMÍ.
Pomáháte miliardám dalších podobně smýšlejících lidí vytvořit destruktivní sílu, jež je v přímém rozporu s vaším ZDROJEM BYTÍ, UNIVERZÁLNÍM VĚDOMÍM, které podporuje a udržuje veškerou existenci. Je nevyhnutelné, že vznikají TRHLINY VE STRUKTUŘE VAŠÍ PLANETY a lidé budou vystaveni tornádům, zemětřesením, povodním a sněhovým bouřím – které jsou fyzickými projevy porušení UNIVERZÁLNÍHO ZÁKONA, což je UNIVERZÁLNÍ LÁSKA, jež vládne vašemu světu. Znamená to, že „Boží láska“ se stáhla ze světa? Ne! Neexistuje „Boží trest“ – protože neexistuje bůh „smýšlející jako jednotlivec, jako člověk“. Je to mýtus, který by měl být vymazán z myslí lidí.
Ale vaše planeta a vy sami jste byli individualizováni z UNIVERZÁLNÍHO VĚDOMÍ, které je samo o sobě zákonem, což jsem neustále opakoval, když jsem byl na Zemi: ZÁKON VÍRY v dobro a zlo. ZÁKON PŘESVĚDČENÍ.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

2 / 39

To, v co opravdu věříte – v dobro, ve zlo, ve lhostejnost, se nakonec projeví ve vašem životě. Proto přijměte varováni a využijte znalosti tohoto dokumentu k osvobození se od nejničivějšího vědomí světa – vědomí ega. Jít do kostela vám nepomůže. Nedělní bohoslužby vás neosvobodí. Vaše jediná naděje, abyste se osvobodili od ega a destruktivního vědomí světa, je jít KRISTOVOU CESTOU.
Kristova cesta je CESTA, kterou jsem osobně následoval a již jsem žil po svém úplném osvícení v poušti – osvícení, které mi umožnilo vrátit se do Nazaretu a pustit se do nového životního období – uzdravování, ovládání prvků, vysvětlování, že židovské učení o trestu a o pomstychtivém Jehovovi je zcela v protikladu se skutečností, za což jsem nakonec byl ukřižován. Jakékoli jiné vysvětlení mého ukřižování je neopodstatněné a zcela nepravdivé.
Před mými šesti týdny na poušti v Palestině jsem nebyl schopen ničeho dosáhnout. Po mém osvícení jsem byl jediným strážcem tajemství vysvětlujícího stvoření a tvoření. Moje osvícení je podrobně vysvětleno v Dopisu 1 a mé plné nadzemské vnímání pravdy o samotné existenci je uvedeno v mých Dopisech. Tyto Dopisy jsou nabízeny zdarma všem, kteří mají vůli a odvahu JÍT mou, KRISTOVOU
CESTOU, jež vede k osvícení, osvobození od ega a vstupu do Nebeského Království. Osvícení může přijít mnoha způsoby – může přijít ve formě oslnivého zážitku, který změní mrknutím oka vaše vnímání své podstaty bytí a intelektuální porozumění, jež jste dosud měli o svém světě. Skutečné osvícení je přílivem Božského vědomí do vašeho lidského vědomí, které už nikdy neztratíte a které navždy promění váš postoj ke Stvořiteli a k vašemu životu obecně.
Osvícení může přijít také vytrvalým studováním mých Dopisů – přes okamžiky výjimečné intuice, prchavé záblesky SVĚTLA, které osvětlí vaši mysl a to změní vaši vnitřní vizi – nebo očistí pohled, skrze nějž vidíte svět a posuzujete platnost názorů a přesvědčení. Postupně se zbavíte iluzí, jež vás dříve oslepovaly, a uvědomíte si, že získáváte kontrolu nad svou myslí a nad svými činy, čímž dosahujete sjednocení všech částí své osobnosti. Následovat Kristovu cestu – tak, jak je odhaleno v mých DOPISECH – je celoživotní práce, která vede přímo k osvobození od úzkosti a touhy. Při čtení v nich najdete moji Přítomnost a moji Lásku.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

3 / 39

Článek 2 – Vytvořte si krásný život

„Vytvořte si krásný život, nádherný milostný život.“ KRISTUS ŘÍKÁ: Znovu přicházím, abych k vám promluvil s důvěrnou znalostí vašeho života a způsobu, jakým přistupujete ke svému každodennímu životu. Když ráno vstáváte, tak nemáte ani tušení, co vás čeká. Ponoříte se do své rutiny, říkáte věty a slova, aniž byste přemýšleli o dopadu, který mohou mít na vaše prostředí, jak mohou působit na vaše posluchače nebo jakou si vytváříte svou vlastní budoucnost. Myslíte si, že máte kontrolu nad svým životem, ale ve skutečnosti se všichni chováte nedbale a v naprosté nevědomosti o tom, co minutu po minutě pro sebe vytváříte. A stejně důležité je, že v sobě nesete emocionální břemeno, které ani nejzajímavější události nebo nejzajímavější zážitky na světě nemohou vymazat z vašeho srdce a vědomí. Kamkoli jdete, tato emocionální zátěž snižuje vaše vibrace vědomí, sestupuje do vašeho nervového systému a poté do vašich fyzických buněk, snižuje v nich životní sílu a jejich funkci – včetně
jejich schopnosti samoobnovení.
Když narazíte na opozici, vaše lidské ego naježeně povstane k sebeobraně. Úkolem vašeho ega jako „strážce vaší individuality“ je zajistit vaše přežití. Proto se vrhne na vaši záchranu a vy věříte, že opozice je v jakékoli formě netolerovatelná a nesmí být strpěna. Ve výsledku vidíte, jak se vaše mysl a vaše emoce třepotají, zahřívají, zlobí a chcete se bránit, aby opozice zmizela, ať už je opodstatněná, či ne. To je něco, co lidé musí pochopit: proč se Ego takto chová. Ego totiž zcela postrádá schopnost rozlišování, objektivitu a základní smysl pro spravedlnost. Když jste pod vlivem impulzů ega, vibrace vědomí, které vydáváte a které jsou tak nevyvážené, tak prosté zdravého rozumu, mají negativní dopad na lidi kolem vás a vytvářejí otisky vědomí takové disharmonie, že začnou ovlivňovat vaše budoucí zkušenosti, činnosti nebo situace. Je životně důležité pro vaše blaho a váš budoucí život, abyste pochopili, že nejste oběťmi okolností a zkušeností, které žijete, ale jste jejich TVŮRCEM.
Například, pokud během dne vytvoříte skandál nebo hádku s kolegy z práce nebo vedoucím, a i když se večer vrátíte domů ke svým milým a drahým, můžete být stále pod kontrolou svého ega plného nenávisti. Pokud je tomu tak, již nemluvíte s klidem a z pohledu pravdy nebo duchovních hodnot, jež můžete znát – protože tyto budou nyní změněny a zkresleny nekontrolovanými emocemi, které jste si vytvořili během dne v práci. Podobně tak se může dít ráno, když opouštíte svůj domov (což by mělo být příjemné místo, kde se obnovuje duch a kde se zahřívá vaše srdce) a překročíte práh ve špatné náladě, způsobené nepříjemnými pocity vzniklými díky hádce s vaším partnerem.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

4 / 39

Možná jste se se svým partnerem hádali z důvodu nějaké neshody a pokusili jste se to urovnat sexem. Ale výsledek byl ten, že místo aby vás to citově sblížilo, tak jste nebyli citově uspokojeni a nepříjemný pocit ve vás přetrval. Musíte pochopit, že když máte nechráněný sex, nejen že si vyměňujete své tělesné tekutiny, ale také své vědomí. U mnoha lidí je vědomí neustále tak reaktivní, dokonce nepřátelské vůči lidskosti a životu obecně, že nejen že snižuje fyzické zdraví jednotlivce, ale také nepříznivě ovlivňuje fyzickou a emoční pohodu jeho partnera. Když po zraňující hádce máte sex s cílem „urovnat“ váš spor, výsledek je takový, že i vy jste naplněni vědomím špatných pocitů svého partnera. A aniž byste si to uvědomili, přidáte si ke svým bolavým pocitům ještě pocity partnera a s tím vším jdete do práce. Vysvětluji vám přesně, jak je váš pozemský svět (který nazýváte pevný, ale ve skutečnosti je energií VĚDOMÍ) – tvořen formami vědomí špatné nálady, nebo naopak lásky a dobrého humoru – a ovlivňuje v dobrém, nebo špatném směru vaše zdraví a váš životní výkon. Bez
ohledu na druh vědomí, jež vytvoříte, necháte svou energetickou stopu na všem, s čím se setkáte ... včetně vašeho auta, počítače a všeho, co použijete během dne. Pravděpodobně se zeptáte: „Jak je to možné?“ Protože celý vesmír, se všemi jeho galaxiemi, je pouze VĚDOMÍ – LÁSKA-INTELIGENCE ve
své nejvyšší podobě, pracující skrze interakce elektromagnetismu. ELEKTROMAGNETISMUS je ve skutečnosti „látkou“ síly lidské mysli a emocionálních impulzů – jak jsou vidět v oblasti pozemského života.
Čtěte Dopisy 5 a 6, dokud plně nepochopíte, že nic není pevné. Vše, co vidíte, cítíte, čeho se dotknete, jsou skutečně jen IMPULZY VĚDOMÍ, které jsou zviditelněny interakcí elektromagnetismu. Když toto plně pochopíte, tak uvidíte skutečné místo, jež představujete při vytváření zdraví, nebo ne-zdraví, štěstí PRO VÁS I PRO OSTATNÍ – a pak si můžete být jistí, že jediný rozumný způsob, jak postupovat vpřed, znamená NÁSLEDOVAT KRISTOVU CESTU... CESTU BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY.
Jak můžete začít měnit své obvyklé vzorce myšlení a zvládnout své neovladatelné emoce? Můžete to udělat uplatněním své vůle. Ale spoléháním se na svou vůli se spoléháte na stejné egoické vědomí, které způsobuje, že ztratíte svou emoční rovnováhu. To je jako používat melasu k vyčištění podlahy potřísněné melasou. Nebo se můžete naučit ovládat své Ego tak, že budete hledat spojení se ZDROJEM vašeho BYTÍ. Který jsem nazval „Otcem“.
Přečtěte si Dopisy 7 a 8.
Nejste sami. Pravidelnou modlitbou a meditací se nakonec dostanete do kontaktu s tím, co se ukáže jako váš největší zdroj dobra a posila na světě.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

5 / 39

Bezpochyby, mnozí se budou ptát, zda Kristus schvaluje, nebo odsuzuje kondomy. Láskyplná odpověď Krista zní takto: Žádný nový, tvořivý nápad nikdy nepochází z lidských mozkových buněk. Lidé, kteří vymýšlejí a vytvářejí něco nového, dostávají nový nápad od Universa. Všechno, co pochází
od Universa, může být použito ve prospěch stvoření. Vytvoření kondomu bylo jedním z nejlaskavějších a nejúžasnějších darů a požehnání, jež se objevily na Zemi, a to jak pro manželské, tak i mimomanželské svazky. Přinesl úlevu ženám, které byly bolestně zatěžovány nevítanými požadavky mužů. Byl to způsob, jak ušetřit nechtěné děti od smutného života bez lásky. Nesčetné děti se mohly narodit v chudobě a předčasně zemřít. S příchodem AIDS (Syndrom získaného selhání imunity) je kondom také jistě prostředkem k ochraně partnera. Je však třeba pochopit, že existují určité aspekty existence, ve kterých by měla být uplatňována MORÁLKA.
V Dopise 9 je jasně vysvětleno, co je PRAVÁ sexuální morálka, pravá DUCHOVNÍ a požehnaná sexualita, o nichž církev nic neví.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

6 / 39

Článek 3 – Opravdu existuje Bůh? Vracím se, abych k vám promluvil hovorovým jazykem a abych mluvil o různých problémech, kterým lidé na Zemi čelí. Dělám to prostřednictvím mysli své „Zapisovatelky“, protože ti, kteří skutečně přijali PRAVDU obsaženou v mých Dopisech a kteří se snaží prostřednictvím svého hlubokého porozumění tajemství stvoření řídit svůj každodenní život, nakonec našli velkou úlevu od svých starých zátěží. S radostí zjistili, že se lidstvo nenarodilo jako oběť okolností. Zjistili, že mají skutečný a spolehlivý ZPŮSOB, jak překonat obtíže nebo snášet neštěstí s vnitřní silou, a dokonce i s radostným pocitem.
Co je to za ZPŮSOB?
Je to ZDROJ všeho BYTÍ – ne Jehova – jako Bůh, o kterém mluví Bible, ale UNIVERZÁLNÍ SVĚTLO BYTÍ, jež prožívají opravdoví mystici. Lidé, kteří usilují o prohloubení znalostí duchovní PRAVDY (nikoli náboženství), časem zjistí, že mají přirozenou schopnost mystiky. Když k tomu dojde, tito lidé se již nebudou ptát: „Opravdu existuje Bůh?“ Budou však bezpochyby vědět, že existuje mimořádně silná, univerzální PRVOTNÍ PŘÍČINA neboli UNIVERZÁLNÍ ZDROJ BYTÍ, ze kterého všechny věci čerpaly svou
individualizovanou podobu; z nádherné ENERGIE VĚDOMÍ, z níž jsou všechny živé a neživé věci podporovány a živeny po celý jejich pozemský život ... a navždy. Dokážete pochopit, jak úžasně povzbuzující a nádherně vzrušující je zjistit, že opravdu nejste utlačovanou duší, obětí okolností, která se narodila, aby uvízla ve vyjetých kolejích, v nichž jste se narodili, nebo abyste zůstali po celá následující léta v propasti, do které jste spadli? Dokážete pochopit, jak vzrušující je uvědomit si, že tato ENERGIE UNIVERZÁLNÍHO VĚDOMÍ byla ve vás a po celá ta léta, tajně a tiše zajišťovala růst, výživu, uzdravení a ochranu proti choroboplodným zárodkům, nahrazovala umírající buňky, poskytovala větší sílu svalům a šlachám, pokud to bylo potřeba pro další cvičení ... že všechny tyto úžasné činnosti uvnitř vašeho těla probíhají bez jakékoli vaší pomoci. Vidíte, že dnem i nocí jste podporováni... a nevíte čím? Vědci mohou vysvětlit všechny tyto činnosti, ale nejsou schopni podat vysvětlení, odkud přichází tak BYTOSTNĚ silný PODNĚT, který tuto činnost vyvolává. Vám to mohu říci – při mém pobytu v poušti, když jsem byl na Zemi, jsem dosáhl úplného osvícení a vystoupal přes různé úrovně SVĚTLA, až jsem dosáhl prahu VĚČNÉ ROVNOVÁHY, ve které přebývá společná PRVOTNÍ PŘÍČINA, ZDROJ VEŠKERÉHO BYTÍ, spočívající v Nehybné PRÁZDNOTĚ a Tichu. Znám pravou podstatu naší PRVOTNÍ PŘÍČINY, protože já sám jsem JEJÍ téměř dokonalé zosobnění.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

7 / 39

VY a JÁ, Vzestoupený Kristus, na Zemi známý pod jménem „Ježíš“, OBA pocházíme ze stejného ZDROJE, který jsem nazval OTCEM, protože po osvícení jsem si uvědomil, že ON je skutečným OTCEM-MATKOU VEŠKERÉHO STVOŘENÍ. Lidští rodiče jsou pouze prostředkem stvoření, díky nimž se projevuje ZDROJ BYTÍ. Věřte mi, protože vím nade vši pochybnost a upřímně vám říkám: I když vás mohou vaši lidští rodiče zklamat, pokud budete následovat MOU CESTU – KRISTOVU CESTU, nakonec zjistíte, že OTEC je naprosto spolehlivý ZDROJ hojnosti, uzdravení, rad, neočekávaných příležitostí, inspirace a radosti. Ať už jste kdekoli na Zemi, bez ohledu na obtíže, ve kterých se můžete nacházet, bez ohledu na opovržení, jimž čelíte, bez ohledu na nedostatek peněz, který obtěžuje, hluboko ve vás,
okolo vás a nad vámi máte DUCHOVNÍ PROSTŘEDKY, na něž se můžete odvolat celým svým srdcem a myslí – a odpověď určitě přijde – POKUD NEPOCHYBUJETE. Mnoho lidí nebude s tímto tvrzením souhlasit a bude se mu smát. Je však také pravda, že žijí ve stavu nedůvěry. Ti, kteří se rozhodnou následovat – minutu po minutě – MOJI CESTU – KRISTOVU CESTU, budou souhlasit s mými slovy, protože se naučili správně meditovat – zklidňovat svou mysl a zažívat určitý stupeň Nehybnosti, Ticha, Prázdnoty a Univerzální Rovnováhy samotného Zdroje stvoření – a tedy čerpat ze ZDROJE nejvyšší tvořivosti a dokonalosti. Ať se nikdo neodvažuje odsuzovat nebo kritizovat tato slova do té doby, než se i jemu podaří uklidnit svou upovídanou mysl a vstoupit do Ticha. Po takové zkušenosti nemůže žádný lidský duch odolat Božskému volání a hledání TOHO, co mu dalo život a pozvedlo jej do
dospělosti. Přečtěte si Dopis 1 a zjistíte, co jsem pochopil úplným osvícením v palestinské Poušti.
Jakmile plně přijmete celou PRAVDU o existenci a začnete se pokoušet tyto znalosti zavádět
do každodenní praxe, – stejně jako já – i vy zjistíte, že se dějí zázraky tím rychleji, hlouběji a dokonaleji, čím více přijímáte a uplatňujete věčné Pravdy. Abyste plně porozuměli ZDROJI vašeho bytí a skutečnému vztahu k NĚMU – přečtěte si
Dopisy 5 a 6 – čtěte si je znovu a znovu, abyste si už nikdy nemysleli, že váš svět je pevná látka –, abyste si okamžitě uvědomili, že je složen pouze z VĚČNÉHO VĚDOMÍ a velkolepých IMPULZŮ, které tvoří PODSTATU všeho BYTÍ.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

8 / 39

Článek 4 – Vyžeňte strašidla - KRISTUS vysvětluje hovorovým jazykem: „PROČ SE MUSÍTE VŽDY DÍVAT POD SVOU POSTEL, když večer jdete spát.“ Co to ve vašem světě obvykle znamená? To znamená, že když jste děti, občas máte obavy, že je někdo schovaný pod vaší postelí, a tak se raději podíváte, zda tam opravdu nikdo není. Když se VYDÁTE PO KRISTOVĚ CESTĚ, vždy si před spaním zkontrolujte svůj stav mysli a zjistěte, zda nemáte z něčeho obavy. Jakmile zjistíte, jaké obavy máte, pamatujte si, že
stejně jako vaše dětská představivost vás přiměla představit si strašidla pod postelí, tak si i jako dospělý představujete katastrofy, k nimž NEMUSÍ nutně dojít. Vezměte prosím na vědomí, „že říkám: nemusí se nutně stát“ – ne, „nemůžou se nikdy stát“. Říkám to proto, že ať jsou vaše problémy jakékoli, neudržujte je v paměti jako „problémy“. Protože tak jim nedáte dostatečnou mentální sílu, aby se ve vašem životě „projevily jako skutečnost“. PROBLÉMY mohou být vážné možnosti podle toho, jak se bude celá situace vyvíjet. Můžete například směřovat k propuštění z práce, můžete mít tak málo peněz, že nevíte, jak vyjdete v nadcházejícím týdnu, že vaše dítě může zaostávat ve škole nebo čelit vyloučení – ať už je problém jakýkoli, stává se skutečným problémem pouze tehdy, když se ve vašem životě projeví jako skutečnost. Do té doby zůstává jen jednou z MOŽNOSTÍ do budoucnosti, ale přesto vás nutí plakat a mít těžké srdce. Ale i kdyby se obavy měly v budoucnu projevit jako zjevná fakta –, i když se přiblížíte katastrofě, věci se mohou ZMĚNIT! LIDÉ na celém světě, kteří se neustále OBÁVAJÍ, mají obvykle pocit, že nic DOBRÉHO není jisté nebo spolehlivé, zatímco opak je pravdou. Ó, drazí, milí lidé, kdybych jen mohl pozvednout vaše vědomí do výše nad tento svět, vzít vás do zákulisí viditelné hmoty, do dimenze nehmotné duchovní tvořivosti, kde všechno skutečně začíná vznikat. Pak byste sami mohli vidět, že ZDROJ vaší BYTOSTI, váš jediný ZDROJ BEZPODMÍNEČNÉ DUCHOVNÍ LÁSKY, vám nabízi vše, aby vyhověl všem vašim potřebám, ale vy, protože nerozumíte podstatě bytí, vytváříte si svůj vlastní nedostatek a omezení, nemoci a katastrofy. Vytváříte je svou kritikou, stížnostmi, neochotou pochválit ostatní za jejich úspěchy, neochotou projevovat náklonnost vůči lidem kolem vás, vaší neochotou být velkorysý vůči těm, kteří zažívají chudobu. Chcete-li zjistit, proč tomu tak je, čtěte Dopis 1, dokud plně nepochopíte PRAVOU PODSTATU vašeho ZDROJE BYTÍ, již jsem v době, když jsem pobýval na Zemi, nazval „Otcem“. Když následujete KRISTOVU CESTU (MOU CESTU), víte velmi dobře, bez jakýchkoli pochyb, že vaše absolutní víra a přesvědčení v Božskou ochranu vás vyvedou z vašich problémů a zbaví vás možné ztráty nebo bolesti.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

9 / 39

Abyste přesně zjistili, proč lidé, kteří SKUTEČNĚ NÁSLEDUJÍ KRISTOVU CESTU, mohou mít takovou víru a přesvědčení, čtěte znovu a znovu Dopisy 5 a 6, dokud si plně neuvědomíte, že věci, které můžete vidět, cítit a dotýkat se jich jsou opravdu pouze IMPULZY zviditelněné díky dobrým službám elektromagnetismu. Když NÁSLEDUJETE KRISTOVU CESTU, také víte, stejně jako já, když jsem byl na Zemi, že existují určité věci, jimiž musíte projít – protože jsou přirozeným důsledkem něčeho, co
jste udělali v minulosti. Je to výsledek něčeho, co jste udělali – a nyní se vrací ve formě nezbytné lekce, která vám přinese duchovní růst, ... z čehož plyne duchovní požehnání. ALE ... Když SKUTEČNĚ NÁSLEDUJETE KRISTOVU CESTU – přijímáte lekci bez odporu nebo nenávisti, protože STEJNĚ JAKO KRISTUS, také vy VÍTE ... že dostanete sílu a vnitřní útěchu, abyste se mohli z lekce poučit s nejméně možnými nepříjemnostmi. Přečtěte si Dopis 3, ve kterém hovořím o svém čase na Zemi a několika týdnech před mým ukřižováním. Uvidíte, že „zvládnutí mysli“ je v každé situaci jediným způsobem, jak čelit životu a překonávat překážky.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

10 / 39

Článek 5 – Žít v lásce - ŽÍT V LÁSCE – STÁT SE LÁSKOU
Jak jsem vám řekl ve svém posledním článku, tato řada poznámek, které vám adresuji, bude praktická a konkrétní a za použití Vám srozumitelného jazyka. Vím, že jakmile uslyšíte zprávu o „lásce“, reagujete pokrčením ramen a pomyslíte si: „Ano, to říkají všichni. To je snadné říci, že Kristus poslal poselství Lásky – ale řekněte nám něco nového, něco skutečného.“ První věc, již vám chci říct, je tato:
Existují dva druhy lásky, které jsou zcela odlišné. Rodí se ve dvou různých dimenzích bytí. Jeden druh lásky je Duchovní a nedosažitelný lidskému vědomí, pokud neprošlo počátečními specifickými očistnými stádii ega. Druhá láska je lidská a nemá nic společného s Duchovní Láskou. Když se duše člověka začíná osvobozovat od Ega, začne zaznamenávat do vědomí člověka naléhavou potřebu, aby se zbavil bariér, které člověka oddělily od ostatních, a aby se s nimi duchovně cítil v míru. Je to vysoký stav duše, jenž nyní povede k setkání s osobním Mistrem, který jej povede různými fázemi smrti Ega.
Pokud prozkoumáte povahu lidské lásky, zjistíte, že je založena výhradně na „touze po něčem, co vám přináší potěšení“ – ať už je to nové oblečení, jiné jídlo, nový dům, luxusnější auto či nový partner. To je důvod, proč se lidská láska v průběhu času ztrácí. Pokud narazíte na muže nebo ženu, kteří se po mnoha letech společného života hluboce zajímají o blaho svého partnera, můžete si být jisti, že určitá hlediska této osoby stoupají do duchovní dimenze a přijímají schopnost bezpodmínečné lásky z vyšších sfér. Když narazíte na způsob myšlení typu „už vás nemiluji a chci někoho jiného“, zjistíte, že je to Lidská Láska řízená projevem Lidského Ega a že vědomí tohoto člověka je zcela neschopné říkat něco jiného, protože toto je úroveň jeho osobního duchovního vnímání ve vašem světě. Proto nesmí být v žádném případě souzen. Nyní, pokud je úroveň vašeho vědomí již v duchovní dimenzi, budete schopni tiše a trpělivě reagovat na svého partnera: „Vidím. Rozumím tvému tvrzení. Jdi v míru. Chceš, abych ti pomohl sbalit si kufry a zavolat taxi?“ Pokud by na druhé straně takové prohlášení bylo učiněno lidským vědomím, které se řídí egem, křičel by člověk takto: „Věděl jsem, že jsi k... Už nikdy nechci vidět tvou h... d...“ nebo slova, která vyjadřují podobnou zprávu o násilném odmítnutí.
Nebo jinak Osoba by křičela: „Po tom všem, co jsem pro tebe udělala, takhle mi oplácíš?“

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

11 / 39

Nebo dokonce
Plakala by a řekla: „Dobře víš, že nemyslíš vážně to, co říkáš!“ (i když jste velmi jasně řekl to,
co si opravdu myslíte) a bude viset na vaší noze a vy ji potáhnete ke dveřím.
(Řekl jsem vám, že k tomu, abych vás skutečně oslovil, použiji hovorový jazyk. Moje
Zapisovatelka je šokována, protože než jsme začali psát tyto články, tak nevěděla, jakým
způsobem se vyjádřím.)
Myslím, že nyní začínáte rozumět „jazyku ega“. Protože rozeznáváte: „CHCI“ nebo „NECHCI
– TAK ODMÍTÁM“.
OBA POCITY JSOU NAPROSTO LEGITIMNÍ A LEGÁLNÍ (v souladu s Univerzálním
Zákonem) za předpokladu, že vaším uhýbáním nebo útěkem nikdo jiný netrpí.
Čtete-li Dopisy 7 a 8, pochopíte přesně to, co myslím Egoistickou Láskou a DUCHOVNÍ
LÁSKOU. Naučíte se překročit Bariéru Ega, abyste navázali kontakt s duchovními vibracemi
BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY, abyste mohli cítit a vyjadřovat pravou, duchovní,
bezpodmínečnou Lásku. To je zásadní, pokud máte v úmyslu Jít Kristovu Cestu.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

12 / 39

Článek 6 – Nejste sami!

KRISTUS ŘÍKÁ:
Přišel jsem s vámi mluvit hovorovým jazykem, nejlépe jak mohu, abych oslovil lidi, kteří mé
DOPISY ještě nenašli a kteří v současné době nevidí důvod je číst.
DOPISY, jež vysvětlují to, co jsem učil v Palestině, a jež poskytují další vysvětlení původu
stvoření, ve skutečnosti poskytnou vnímavým lidem prostředky k překonání jakýchkoli obtíží,
se kterými se setkávají v životě.
Toto tvrzení může vypadat jako přitažené za vlasy, ale přesto je to pravda. Dopisy vám
poskytují informace, jež jsou známé skutečným Mistrům, kteří prokázali, že ovládají
„atomové stavy bytí“ ovládáním prvků a materializováním jídla a předmětů z „ničeho“. Také
jsem ovládal prvky, uzdravoval a vytvářel potřebné věci a mohl jsem to udělat jen díky tomu,
že jsem měl hluboké a utajené znalosti, které s vámi sdílím ve svých dopisech.
Nesrovnávejte mou zprávu pro vás se zprávami od ostatních.
Každý má v životě své jedinečné poslání a účel – a moje je VÝHRADNĚ proto, aby vám
poskytlo přesné prostředky, jak se pozvednout ze zmatků vaší současné existence – nic
jiného. Proto se mohou moje poselství opakovat, ale jejich jediným účelem je vás inspirovat
a pomoci vám se rozhodnout následovat KRISTOVU CESTU – MOU CESTU, byť se vám
může zdát jakkoli obtížná. Vytrváte, protože na Mé cestě najdete odměny, které vám ukáží,
že jste určitě na správné cestě.
Ale nemůžete vstoupit na Mou Cestu, dokud si plně neuvědomíte, že celý vesmír je VĚDOMÍ
– UVĚDOMĚNÍ zviditelněné interakcí elektrických částic a magnetismu.
Toto je úplně vysvětleno v Dopisech 5 a 6. Ale jejich přečtení vás neučiní Mistrem. Pravý
Mistr chápe, že PŮVODEM všeho stvořeného je UNIVERZÁLNÍ VĚDOMÍ, jež je Božským
Zdrojem veškeré Lásky a Inteligence. Aby byl člověk skutečným Mistrem, musí pochopit
způsob, jakým vesmír vznikl, důvěrně znát pravou podstatu UNIVERZÁLNÍHO VĚDOMÍ a
musí se tak očistit od impulzů Ega, že bude absolutně osvobozen od egoistické nečistoty ve
své mysli a svých emocích.
Když člověk dosáhne tohoto stavu vnitřní čistoty myšlenek, emocí a skutků, nepožadujíc
nikdy nic od ostatních, ale je ochotný a dychtivý dát vše, co má, s dokonalým uvědoměním
si, že může mít vše, co potřebuje, pak se stane dokonale otevřeným kanálem BOŽSKÉHO
VĚDOMÍ, které je tvůrčím Impulzem v této dimenzi viditelného stvoření.
Když dosáhne takového stavu vnitřní čistoty a ryzosti, bude žít ve stavu vnitřní radosti, míru
a bezpodmínečné lásky. Porozumí živému světu a obtížím, s nimiž se tyto živé bytosti
setkávají, a bude cítit okamžitou a spontánní lásku a soucit pro všechny.
Tím překonal svět a miliony jeho vlastních zájmů, samolibosti, zkušenosti zoufalství, strachu,
pomsty, nenávisti, pomluv, tlachání a odmítání ostatních. Všechny tyto pozemské činnosti
budou pokračovat kolem něj, ale on sám je již nebude prožívat. Bude k nim cítit jen soucit a
bezmeznou lásku. Bude toužit jen po tom, aby UČIL po světě PRAVDU O BYTÍ.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

13 / 39

Každou oběť přinese s radostí, aby pomohl lidem pochopit PRAVDU a žít ji ve všech svých
myšlenkách, slovech a činech. Udělá to, protože bude pro něj bolestné vědět, že když lidé
tvrdohlavě setrvávají ve vlastních způsobech jednání, myšlení, cítění, tak reagují způsobem,
jenž byl vyvolán jejich emocemi, a takto vytvářejí opakující se utrpení, která je přiměla hledat
cestu ven.
Když konečně najdou cestu ven z bláta svých chaotických myšlenek a emočních reakcí, lidé
zjistí, že je to jediná skutečná cesta ke štěstí, a tehdy pocítí nesmírnou úlevu a vděk, že
úspěšně překonali svůj způsob myšlení a cítění, který je dříve uváděl do situací
způsobujících bolest a utrpení.
Nebuďte překvapeni a nepochybujte, že já, KRISTUS, k vám hovořím. Přišel jsem s vámi
mluvit přes úplnou prázdnotu mysli a srdce mé ZAPISOVATELKY – a když mluvím o těchto
věcech, vězte, že pro začátek je potřeba zanechat smutek a zoufalství minulosti, abych vám
dal odvahu a motivaci začít od nuly, denně meditovat a přitahovat do svého lidského vědomí
Božské Vědomí, které vám dalo existenci ve světě.
Především chci, abyste pochopili, že nejste sami ve svém boji žít spokojeně a šťastně.
Nejste sami ve své bitvě, abyste změnili způsoby myšlení a cítění. Čím více se obracíte na
Božské Vědomí, i když vytváříte jen krátkodobá pouta, čím více přitahujete ve svém vědomí
nový život a okamžiky Inteligence a Lásky, tím více jimi budete inspirováni, abyste SE
NEDALI ODRADIT a vytrvali.
Když se na mne obrátíte, navážete kontakt s mým Vědomím Krista, a pokud mi položíte
otázky, budete si vědomi mé odpovědi a mého učení.
Nezapomeňte, že nějakou dobu bude trvat, než očistíte své myšlenky, emoce a negativní
reakce vůči ostatním.
Dokud se nezbavíte svých nejhlubších a nejtemnějších pocitů hněvu, jedovaté kritiky,
odmítnutí, nenávisti a frustrace, nebudete schopni slyšet můj Hlas.
Pamatujte si, že abyste mohli přijmout jen můj první šepot v tichosti vaší meditace nebo
během chvíle vnitřního klidu, musíte provést změny ve svém vědomí, musíte si plně
uvědomit, že LÁSKA je jediná cesta, která vede ke svobodě, a to vyžaduje trpělivost a čas.
Nejste sami. My, bytosti Kristova Vědomí, které jsme dosáhli nejvyšší úrovně duchovní
realizace a Božského Vědomí, máme pro vás jen lásku a naší nejnaléhavější touhou je,
abyste unikli bolesti a pokročili ke Světlu, Moudrosti a bezpodmínečné Lásce.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

14 / 39

Článek 7 – Mé SKUTEČNÉ poslání

KRISTUS říká:
Vím, jak těžký je váš život. Když sestupuji z výšin duchovní radosti, abych navázal kontakt s
pozemskými vibracemi, já sám v sobě cítím změny vědomí, cítím tlak těžkých, obtížných
vibrací a vašich myšlenek na mou duši.
Když jsem před dvěma tisíci lety přišel na Zemi, moje Poslání bylo osvítit mysl lidí, kteří přijali
a podporovali polopohanské a polomystické náboženství. Lidé, kteří jím byli nasáknutí, byli
arogantní a přesvědčeni, že jsou Bohem – Jehovou – vyvolení lidé. Bohem, v něhož horlivě
věřili, ale který neexistoval.
Jejich proroci hovořili o svém mystickém vnímání určitého nadsmyslového duchovního
vědomí. K popisu tohoto BOHA použili jazyk s bohatou obrazotvorností. Vytvářeli
myšlenkové obrazy vznešenosti a nádhery. Rovněž vyvolali žádoucí účinek kontroly lidí
prostřednictvím strachu z odvety přicházející z Nebe ve formě osobních ztrát, nemocí,
nedostatku, pohrom a klimatických katastrof.
Cílem mého života v Palestině coby „Ježíše“ bylo naučit Židy, že jejich vnímání
STVOŘITELE bylo naprosto nepravdivé. Jejich fanatické dodržování svých drahocenných
náboženských přesvědčení však bylo neproniknutelné, a proto jsem, místo toho, abych
dosáhl svých cílů na Zemi, byl kvůli nim ukřižován.
Není možné se vrátit na Zemi v jakékoli podobě – ani jako dítě, protože by nevydrželo mé
silné vibrace, ani jako Nebeská Bytost. Velké množství lidí by mě nemohlo vidět. Stejně jako
existují věci, které zvířata vidí a slyší, ale které jsou pro lidské oko neviditelné, zůstávám
neviditelným pro lidi, kteří jsou na pozemské vlnové délce.
Proto jsem musel připravit ducha rozvinuté duše, jež přijala lidskou podobu, aby přinesla na
Zemi mé poselství. Ti, kteří jsou dostatečně duchovně vyvinutí, aby slyšeli – uslyší. Ti, kteří
ještě nejsou připraveni, neuslyší a nebudou moci v současné chvíli poselství přijmout.
Všichni lidé jsou však na vzestupné cestě, jež je nakonec dovede k nejvyšším Nebeským
říším.
Jaké je tedy tentokrát mé skutečné Poselství – skrze mysl někoho jiného?
Jde o to, pokusit se informovat lidi, jakým způsobem byl jejich vesmír přiveden k viditelným
projevům a existenci.
Toto je nejdůležitější poselství, jaké kdy bylo na Zemi přineseno, protože jde daleko za
hranice povrchnosti, jde k základní úrovni veškeré tvořivosti a zabývá se rolí, kterou lidé hrají
v této tvořivosti: v tvořivosti své osobnosti (neboť všechno má schopnost tvořit), svého
zdraví, vztahů, prostředí, zkušeností a událostí ve svém životě. Vysvětluje důvody jejich
úspěchu v každodenním životě – nebo jejich nedostatku. Popisuje spolehlivý způsob, jak
proměnit přetrvávající prohry v úspěch.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

15 / 39

Tento článek vás upozorní na vibrace vědomí. Když se vaše myšlenky změní, změní se také
vaše vibrace, protože jsou zodpovědné za vzhled všech věcí. Čerstvě poražené stromy jsou
zdravé a jejich vibrace mají určitou frekvenci. Ale když je dřevo mnoho let na zemi, tak se
vibrace postupně snižují – a dřevo viditelně hnije.
Měli byste pochopit, že vzhled dřeva se mění jen proto, že jeho životní síla a vibrace
postupně mizí.
Proto by mělo být snadné pochopit, že existence všeho pod sluncem se ve skutečnosti
skrývá v energii, která ji podporuje, a ne v něčem, čeho se můžeme dotknout, co můžeme
vidět nebo slyšet.
Totéž platí pro vaše těla. Nejprve jsou vibrace zdravého těla normální. Později, v důsledku
opotřebení a negativních myšlenek, začnou vibrace klesat do bodu, kdy dochází ke změnám
tkáně a onemocnění. Když jste unavení, vyčerpaní, vibrace vašeho těla poněkud klesají a
není tak snadné se pohybovat. Po odpočinku a spánku se vibrace obnoví a zjistíte, že je
možné znovu pokračovat v každodenních činnostech.
Všechno, co existuje, je VĚDOMÍ, projevující se jako různé materiály v rostlinách, u zvířat a
lidí, jakož i v neživých věcech, jako jsou kameny, zemina, kovy.
Všechno, na co narazíte, je ve skutečnosti tvořeno elektrickými částicemi, které vibrují při
určité frekvenci a vytvářejí určitý vzhled. Změňte něčemu zásadně vibrace – a vložte do něj
nové vědomí – a máte jinou hmotu.
Takto mohu díky mocnému využití své vizuální představivosti a svého přesvědčení
shromáždit elektrické částice, abych vytvořil jídlo. Když si představíte, co je nutné, a věříte
celým svým srdcem a myslí, že tento elektromagnetický otisk přitáhne k sobě komponenty
nezbytné k tomu, aby se stal skutečným ve světě, nakonec se takto projeví.
Toto zjevení je známo již dlouhou dobu, ale ještě větší zjevení bylo zapomenuto.
Dejte si pozor na to, co byste mohli vytvořit pro sebe, i když nemáte tušení, že to děláte.
Dejte si pozor na kritické a kategorické myšlenky, které mohou ublížit jiné lidské bytosti – a
mohou se vrátit, aby vám také ublížily.
Dejte si pozor na nehlídané okamžiky plné emocí, když si přejete určité okolnosti nebo
události pro ostatní. Ničivé myšlenky způsobují ničivé následky.
Zjistili jste, že se vám stále nedaří? Prozkoumejte své postoje a myšlenky vůči ostatním
lidem.
Pamatujte, že elektřina odešle zprávu a magnetismus ji přinese zpět – někdy i s úroky.
Pamatujte, že když posuzujete věci s velkým nesouhlasem nebo podrážděním, narušujete
jejich přirozené vibrace, které je činí takovými jaké pak jsou.
Dávejte si pozor, abyste si ze strachu a nevědomky nenechali spadnout vlastní dům na
hlavu.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

16 / 39

Dejte si pozor, když mluvíte o počasí. Nestěžujte si na déšť s tím, že chcete, aby se zastavil.
Může přestat pršet na delší dobu, než byste chtěli. Nestěžujte si na slunce s přáním, aby
pršelo – mohla by přijít potopa.
Když NÁSLEDUJETE KRISTOVU CESTU – MOU CESTU –, předáte vše problematické
BOŽSKÉMU VĚDOMÍ – „OTCI“ a budete ŽÁDAT o změny nebo věci, jež budou pro vás
dokonale vhodné.
Tímto způsobem „OTEC“, který je s vámi důvěrně spojen, je ve vás a kolem vás, odpoví
správným vstupem VĚDOMÍ, aby vše pro vás bylo vyřešeno tím nejlepším způsobem.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

17 / 39

Článek 8 – Kdy SE PROBUDÍTE?

Když jsem s Vámi naposledy mluvil přes mysl své Zapisovatelky, řekl jsem nejsrozumitelněji,
jak jen jsem mohl:

KDY SE PROBUDÍTE,
DOSPĚJETE a
ROZHODNETE

SEBRAT ODVAHU ODMÍTNOUT SVÉ STARÉ MILOVANÉ MÝTY KRVÁCEJÍCÍHO KRISTA

NA KŘÍŽI, KTERÝ PLATÍ ZA VAŠE HŘÍCHY?

Kdy přijmete MOU pravdu – pravdu, že já, Ježíš, jsem byl považován za ohrožení veřejného
klidu a OHROŽENÍ ŽIDOVSKÝCH VŮDCŮ, protože jsem učil lid, že Bůh je milující? BŮH,
který nepotřebuje oběti!
Učil jsem lidi, že ODPUŠTĚNÍ je nezbytné pro šťastný a zdravý život, zatímco Židé učili „oko
za oko“ a jejich BŮH je posílal do Svatých Válek proti „pohanům“.
Já, pravý Kristus, jsem je učil, že by se neměli obávat špinavých pohárů, ze kterých pijí, ale
raději se dívat na to, co vychází z jejich myslí a úst.
Ti, kteří mají soudnost a porozumění, poznají, že se vracím, abych rozvinul toto jednoduché
téma a vysvětlil, PROČ jsem učil principy života, neboť lidé nyní naléhavě potřebují, aby
zachránili sebe a planetu před všeobecnou katastrofou.
Čtěte Dopis 1, dokud mu plně neporozumíte.
Čtěte Dopisy 5 a 6, dokud si plně neuvědomíte:
že MYSLÍTE a CÍTÍTE s energií, která je stejná jako energie, z níž je vytvořen váš svět;
že vaše myšlenky jsou elektromagnetické otisky, které se nakonec zhmotní ve formě událostí
a věcí, po nichž buď toužíte – NEBO jste se jich velmi obávali – NEBO jako ty věci, dobré či,
špatné, které jste udělali ostatním.
Nezamítejte tyto Dopisy, jako by neměly nic společného s vaším životem.
Vysvětlují přesně, proč LÁSKA je látkou, která formuje vaše tělo. Když žijete s hněvem,
rozhořčením a odporem v srdci, aktivně vytváříte negativní síly, které postupně podkopávají
vaše zdraví a ničí vaše tělo a váš život.
Protože DOPISY popisují skutečnou PODSTATU TOHO, co dalo vědomou existenci všem
viditelným věcem, a také váš přesný vztah k NÍ, můžete pomocí těchto DOPISŮ změnit své
bytí.
Můžete se stát člověkem, se kterým budete rádi žít.
Už nikdy si nebudete muset říkat, že byste měli sami sebe milovali a respektovali.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

18 / 39

Když budete každodenně číst, znovu číst a ŽÍT moje DOPISY, budete se respektovat a
spontánně si vážit sami sebe – přirozeně – RADOSTNĚ.
Budete se radovat z toho, kým skutečně jste a ze svého neomezeného tvůrčího potenciálu.
TOTO NENÍ výuka NOVÉHO VĚKU (NEW AGE).
Moje KRISTOVO UČENÍ zůstává a zůstane stejné po celou věčnost:
Je to „Otec“ – BOŽSKÉ VĚDOMÍ –, kdo ve mně vykonává dílo stvoření – a udělá to také ve
vás, když překonáte své ego.
Když se také vy STANETE Univerzální Láskou.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

19 / 39

Článek 9 – Lidská láska přináší zklamání

KRISTUS ŘÍKÁ:
LÁSKA – LÁSKA – LÁSKA je jedinou cestou k uzdravení, hojnosti, prosperitě, skutečnému
úspěchu a štěstí.
Vím, že budete soudit sdělení o LÁSCE jako moralizující nebo sentimentální nebo jako radu,
která vás má přimět k „lásce“ k „Bohu“ – nebo „jak se zalíbit“ „Bohu“ – nebo že z vás udělá
„dobrého“ člověka jako protiklad „špatného“ člověka.
Ale toto je způsob, jakým mysleli vaši prarodiče. Nikdy, v žádném okamžiku během svého
života v Palestině ani v následující době jsem neudělal žádné prohlášení, které by vám
pomohlo stát se „lepším“ člověkem.
Je to špatný židovský výklad mých pozemských učení.
Od takových výkladů nyní musí být co nejdříve upuštěno.
Zatemňují vaše vnitřní vnímání a vaše duchovní vidění.
Brání upřímným duchovním hledačům přijmout PRAVDU O BYTÍ.
Poznání PRAVDY O BYTÍ mi umožnilo opustit poušť v Palestině jako muži, jenž se přeměnil
v duchovního Mistra a léčitele ovládajícího atomové prvky.
Nyní je čas pro ty, kteří jsou připraveni přijmout tyto znalosti a začít budovat životy, k jejichž
stavbě mají moc.
Proto jsem úmyslně oslovil svět prostřednictvím spolupráce své oddané Zapisovatelky,
abych vás pozvedl nad víru, kterou učí křesťanské církve po celém světě – víru, jež brání
vaší duchovní vizi.
VÍRU, že jste byli stvořeni druhem „Boha“, který vidí Zemi tak, jako učitel ve škole vidí svou
třídu, který trestá špatné chování černými křížky a uděluje zlaté hvězdičky za dobrou práci.
BŮH, jehož nevědomí lidé uctívali po tisíce let, BŮH, který potřeboval DARY a UCTÍVÁNÍ,
aby přesvědčil sám sebe, že se má vzdát sesílání trestů ve formě pohrom, nemocí, povodní,
epidemií či smrti.
BŮH, jenž se radoval z obětí neposkvrněných ptáků a zvířat.
BŮH, jenž mohl být smířen se světem, který sám vytvořil, pouze krutou smrtí svého údajně
jediného SYNA.
Já, pravý Kristus, mohu křesťanům na celém světě jen říci: Jakého příkladného BOHA,
plného vznešenosti, jste si vy sami vymodelovali!
BOHA, kterého je třeba se bát – ale nikdy si ho vážit!

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

20 / 39

Já, pravý Kristus, se nemohu než ptát křesťanů po celém světě: co je to ve vaší osobnosti
nebo ve vaší povaze, co vás v této více osvícené epoše, v epoše rozvíjející se bratrské
lásky, nutí držet se a násilně bránit stará Křesťanská Dogmata, která logicky neobsahují
sebemenší důkaz pravdy, jenž by vyhrál nad rozumem?
Vytvořili jste si pro sebe BOHA, kterého byste sami nikdy nenapodobovali, neboť vaše země
přijaly ZÁKONY o LIDSKÝCH PRÁVECH proti diktátorskému chování.
Vaše Lidské Zákony zakázaly rákosku ve vašich školách, a přesto se budete držet – a bránit
– náboženství, které má na všechno „obří rákosku“ ...
„Věřte v Ježíše Krista, nebo půjdete do pekla.“
Protože já, KRISTUS, já Sám o sobě jsem Univerzální LÁSKA – přestaňte chvilku číst a
pokuste se pochopit, že jsem nikdy nemohl učinit takové prohlášení. Pokuste se pochopit, že
můj zásah prostřednictvím vašeho internetu byl nevyhnutelný.
Zde vás zanechám, abych vám dal čas na vstřebání mé zprávy. Doporučuji Dopisy 2 a 3,
které popisují, nejlépe jak bylo možno, skutečnou osobnost Ježíše, který žil a byl ukřižován v
Palestině před 2000 lety.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

21 / 39

Článek 10 – Energie Vědomí
„Udržujte své Vědomí celistvé, neroztříštěné.“

KRISTUS říká:
Je nanejvýš důležité pro vaše zdraví, vaše vztahy, váš úspěch v životě a vaše štěstí, abyste
plně porozuměli skutečné povaze Vědomí (Dopisy 5 a 6 a následující) a svému vlastnímu
Vědomí, které je jedinečné.
Musíte dokonale pochopit, že to, co si MYSLÍTE – a CÍTÍTE – a DĚLÁTE, je „energie
vědomí“, jež tvoří (staví) celou strukturu vašich životních zkušeností. Je to hybná síla, která
je za vším, co se vám děje a co děláte. Je to půda, na níž stavíte svůj život, a rezervoár
hybné síly, který dává podnět pro váš každodenní život. Je to všechno, co JSTE v tomto
přítomném okamžiku, kromě vaší duše. Je to plný rozsah všeho, co můžete být a udělat
hned teď. Stav vašeho vědomí omezuje, nebo podporuje vaši spokojenost. Takže obsah
vašeho vědomí, váš stupeň duchovního vědomí, vaše rozlišování, vaše vnímání, vaše
přesvědčení, vaše znalosti, vzorce chování, vaše vlastnosti, vaše morálka, jsou vaše
poklady, z nichž si budujete svůj život. Můžete stavět pouze z toho, co jste právě teď. A to,
co postavíte, se bude sestávat pouze z prvků nebo cihel vašeho vědomí – z ničeho jiného.
Takže, jak objevují stovky tisíc lidí na celém světě –, pokud chcete změnit svůj život, musíte
nejprve změnit své vědomí.
(Dopis 7 popisuje velmi jasně, jak to udělat.)
Když řídíte auto, ujistíte se (pokud jste moudří), že každá část vozu je v bezvadném stavu.
Měl by být zkontrolován i nejmenší faktor přispívající k řádné funkci automobilu – nabitá
baterie a připojené vodiče, očištěné a seřízené zapalovací svíčky, benzín v nádrži, olej v
klikové skříni atd.
Chcete-li tedy vytvořit úspěšný a šťastný život, musíte se každý den starat o různé části a
vzhled svého vědomí.
Budete si pamatovat a pokusíte se praktikovat nekritiku a nesouzení, protože jsou pro ostatní
destruktivní a skončili byste v podobné palbě. Pokusíte se ovládnout svůj hněv tím, že se
pokusíte pochopit důvody, proč se předmět vašeho hněvu choval tak, jak se choval. To zničí
váš hněv. Pokusíte se najít dobré vlastnosti lidí, s nimiž se během dne setkáváte nebo jež
vidíte, jinak budete nevědomky vyzařovat energii urážlivého vědomí, kterou ostatní zachytí a
cítí ji negativně.
Pravděpodobně už znáte všechna tato hlediska vědomí. Ale teď vám chci říci o nebezpečích
roztříštěnosti vašeho vědomí.
To je to, co děláte, když říkáte lež, byť milosrdnou. Skutečná lež je hrozná urážka pro vaše
vlastní vědomí a vědomí vašeho posluchače. Můžete si myslet, že to nemá žádný důsledek,
ale když lžete, vyzařujete proud falešného vědomí, od kterého očekáváte, že ten druhý
vytvoří odpověď. Takové pokřivení ve vašem vědomí vytváří díry ve struktuře vašeho
vědomí, protože víte, že jste lhal.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

22 / 39

Tam, kde jsou ve vašem vědomí díry, existuje mezera v životní síle, již vynakládáte na
činnosti a cíle, a také porucha ve vědomí, které vás udržuje šťastným a zdravým. Dokonce i
ve vaší komunikaci to způsobí nedostatek vibrací a jistoty, že i ti, kteří mají celistvou a
zdravou síť vědomí, mohou toto předávát při hovoření s ostatními, nebo dokonce jen
zanecháním hlasové zprávy.

Vytváříte zdravé vědomí, když zacházíte s ostatními tak, jak byste chtěli, aby zacházeli s
vámi. Dodržujte tedy své sliby nebo zajistěte, aby nedodržený slib nezpůsobil nadměrné
zklamání, smutek či utrpení. Řekněte pravdu tak, abyste neurazili posluchače. Láska vždy
najde správnou cestu.
Nevymýšlejte si příběhy, abyste ze sebe dělali hrdinu, hrdinku, nebo oběť.
V žádném případě nepřehánějte okolnosti, protože byste mohli nechat někoho odejít se lží v
mysli. Mohlo by to pro něj být škodlivější víc, než si myslíte. Nikdy, skutečně nikdy
nezpůsobte, že by někdo zakopnul nebo upadl na své každodenní cestě.
Ujistěte se, že vše, co si myslíte, říkáte a děláte, je v harmonii, vedené ve vaší mysli a v srdci
láskou a starostí o blaho ostatních. Tímto způsobem vytváříte základy svého šťastného
života. Vytvoříte typ vědomí, které se snadno naladí na Božské Vědomí.
A tehdy se dějí zázraky.
Pokud neuspějete, prozkoumejte své vědomí. Držíte své slovo?

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

23 / 39

Článek 11 – Vědomí Krista

KRISTUS říká:
Nestačí, že se zabýváte svým životem na Zemi. Měli byste se také starat o svůj život a
spokojenost, až se přesunete do dalších dimenzí.
Zde se více než kdy jindy ocitnete v dimenzi „Bytí“, která je vnějším projevem vašeho
vlastního vědomí, ale v ještě větší míře, než když jste na Zemi.
Když jste na Zemi, vytváříte své jedinečné prostředí ze struktury celého vašeho vědomí, ale
můžete se také účastnit prostředí blízkého člověka, s nímž se setkáváte nebo společně
žijete. To znamená, že když jste na Zemi, můžete se pohybovat v příjemnějším prostředí,
setkat se s příjemnějšími lidmi, než jaké vaše vědomí normálně vytváří nebo jaké k vám
přitahuje. Tento nesoulad však způsobuje neshody a neklid.
Lidé se cítí nepříjemně nebo se dusí vyšší úrovní vědomí, kterou potkali, a nemohou se
dočkat, až se vrátí do prostředí s nižší úrovní vědomí, v níž se cítí pohodlně. Někteří lidé jsou
přitahováni a rodí se ve vrstvách vědomí, ve kterých se cítí nepatřičně, a spontánně začínají
pracovat na tom, dokonce již i v dětství, aby se přesunuli do vrstvy vědomí, v níž se budou
moci rozvíjet.
Úroveň VĚDOMÍ, ve které zemřete, je úroveň, se kterou se vrátíte.
Někdy může být osoba s vysokou úrovní duchovního vnímání přitahována při narození k
rodině s nižší duchovní úrovní, protože toto prostředí posílí její vědomí a zvýší její duchovní
vytrvalost, když se v prvních letech snaží vrátit do svého „domova“ legitimního vědomí ve
své duchovní úrovni na Zemi – a později v příštím světě.
Stejně tak, jak můžete v okamžiku smrti prožívat své málo rozvinuté vědomí, tak můžete
procházet do vyšších dimenzí, které odrážejí úroveň vašeho vlastního vědomí, jestliže jste
se již několikrát reinkarnovali a pracovali na získání duchovního vhledu. Zjistíte, že vy a
všichni, s nimiž se setkáte, máte stejnou úroveň vědomí. Dostanete se do podmínek, které
vám odpovídají a kde můžete být díky své vlastní tvůrčí práci dokonale prospěšný.
Pokud je vědomí po smrti nedokonalé a soustředěné na ego, jedinec se rychle reinkarnuje,
protože pocit nepohodlí bude nesnesitelný. Takový člověk se dobrovolně vrací na Zemi s
jinou identitou. Na této úrovni bytí se jeví pozemské podmínky výhodnější než podmínky
astrálního světa. Trvá mnoho životů, než se duše probudí k poznání, že ji lze zachránit
pouze tehdy, když lidská mysl zvýší své vnímání a vědomí na snesitelnější úroveň.
Čím vyšší je duchovní úroveň vědomí člověka před tím, než zemře, tím hlouběji se zamyslí
nad svým životem, získá schopnost rozeznání a kontrolu egoistických projevů ve své mysli a
svých pocitech, zamyslí se nad újmou, kterou způsobil ostatním lidem, a smutkem, který to
přineslo, tím větší bude jeho duchovní pokrok.
Tím, že zažívá palčivou lítost, tak tato bolest z výčitek svědomí odstraní nadvládu ega v jeho
mysli a srdci, dokud postupně kousek po kousku nedojde k jeho vymizení v tomto životě, a
tím si uvědomí, že CESTA BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY je jediná cesta vpřed.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

24 / 39

Takový člověk plně chápe, uznává a je si jasně vědom, že všechna jeho utrpení – nemoci,
strádání, nedostatek úspěchu, smutek – pochází z nedostatku LÁSKY v přístupu k životu,
lidem, životnímu prostředí. KRITIKA je největší ze všech překážek vnitřního štěstí, protože je
vysoce destruktivní. To se odráží v životě člověka, protože když soudíte, tak se rozsudek
vrací k jeho tvůrci, jak říká přísloví.
Kritika druhých narušuje jejich životní pohodu a v důsledku toho, jak poškozujeme ostatní,
dokonce i v tom nejmenším, se nám to vrátí i s úroky.
Takže když se vydáte na Kristovu Cestu, musíte pochopit, že je to cesta neúprosné analýzy
sebe sama, kde musíte mít odvahu podívat se na své činy ve světle LÁSKY a být ochotni
vidět pravdivě své myšlenky a emoce.
Tím, že na této cestě postupujete vpřed, snáze vnímáte pravdy druhého, toho, co ho vede,
motivuje nebo přiměje k chybám ve vztazích, v práci a v jeho blízké rodině.
Čím více jste schopni se ztotožnit se svým bližním, porozumět tomu, co ho motivuje, vnímáte
obtíže, jež ho nutí k neuváženému jednání, tím více vaše duchovnost, váš soucit a vaše
láska povstanou k těm, kteří – nyní tomu rozumíte – dělají opravdu vše, co je v jejich silách v
prostředí a okolnostech, jež sami sobě vytvořili.
Z tohoto úhlu pohledu je stále snazší a jednodušší se omluvit, dokud nepřijde čas, kdy vidíte
pravdu svého bližního tak jasně, že se už nemůžete dočkat, až odpustíte a vymažete ze
svých myšlenek veškeré napětí a veškerou kritiku.
Až přijde čas, aby takto osvícený člověk, žijící v míru a harmonii s celým světem, zemřel,
vstoupí do stavu dokonalé radosti a štěstí. Vstoupí do Světla, aniž by se ohlédl k Zemi,
kterou opustil. Nakonec zjistí, že dorazil do této dimenze Bytí, kde je spokojený a v
dokonalém klidu.
Po chvíli si začne všímat, že existují ještě vyšší stupně bytí a začne se připravovat,
rozšiřovat a prohlubovat své vědomí, aby přijal ještě vyšší vibrace Božského Vědomí,
stane se stále více tvořivým a zářivějším kanálem BEZPODMÍNEČNÉ LÁSKY.
Takový člověk je skutečně KRISTOVÝM VĚDOMÍM.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

25 / 39

Článek 12 – Hojnější život

KRISTUS ŘÍKÁ:
Když jsem byl na Zemi, v Palestině, řekl jsem:
„PŘIŠEL JSEM VÁM PŘINÉST HOJNĚJŠÍ ŽIVOT.“
Rozuměl někdy někdo v křesťanských církvích tomuto tvrzení?
Hojnější život ve vaší lidské mysli může znamenat více energie, vitality, zdraví – možná i
bohatství. Ale z mého pohledu na to, že jsem SE STAL zosobněním SAMOTNÉHO ŽIVOTA,
jsem myslel něco, co v té době tolik předčilo vaše lidské vnímání. Vím, že teď přišel ten
pravý čas pokusit se pozvednout vaše vědomí na vyšší úroveň duchovního vědomí, kde
začnete vidět pravdu, kterou jsem se snažil odhalit Židům v Palestině.
HOJNĚJŠÍ ŽIVOT!! V předcházejících slovech této řeči jsem se pokusil objasnit, že vaše
lidské vnímání je omezené. Ve skutečnosti, pokud jste se již nevydali na pravou duchovní
cestu a nehledali Realitu toho, CO dalo formu a vědomí celému stvoření, jste pod nadvládou
svého „panovníka“ – Ega.
EGO bohužel omezuje rozsah vašeho lidského vnímání a vidění, protože nutí vaše vědomí
soustředit se výhradně na vaše vlastní štěstí a na vaše vlastní přežití.
Jedině tehdy, když duše člověka pošle svému lidskému vědomí poprvé zprávu, že v životě je
více než „já“, začne jednotlivec chtít vědět víc o životě a původu života.
Vědomí lidské mysli, které se postupně probouzí z dlouhé podřízenosti EGU, začíná klást
mnoho otázek o tom, co leží za jeho současnými znalostmi. Na začátku svého hledání
lepšího poznání neznámého bude pravděpodobně přitahováno k náboženství, protože z
lidského hlediska by se zdálo, že Církve drží ve své moudrosti a učení tajemství Zdroje
Života.
Tato křesťanská podřízenost náboženské nadvládě nad lidmi, předstírající poznání tajemství
vesmíru, je dobrou mateřskou školou pro vědomí ducha soustředěného na Ego, který se
začíná otevírat.
„Budeš uctívat Boha; nezabiješ; nepokradeš; nebudeš se dopouštět cizoložství a nebudeš
spát s manželkou svého bližního; nebudeš pomlouvat a nebudeš lhát; nebudeš závidět
majetek svého bližního atd.“
Všechna tato pravidla náleží ke kontrole Vlády Ega. Netýkají se duchovních říší duše. Duše
nezná takové lidské podněty.
První přikázání „uctívat Pána, svého Boha“, je pohanský koncept.
POHANÉ postavili modly k uctívání. DUCHOVNÍ NÁSLEDOVNÍCI jdou nad rámec této
základní lidské praxe a začínají prožívat Nekonečné – Božské Vědomí, které přesahuje
všechny formy vědomí na Zemi.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

26 / 39

Když jste členem církve – zejména v křesťanských a židovských náboženstvích – první
instrukcí, již dostanete, je mít vždy na paměti, že člověk přišel z velkého ZDROJE, který mu
dal individualitu a vědomí. A z tohoto důvodu musíte ovládat impulzy ega.
Impulzy ega vás nutí buď vlastnit majetk, kterému věříte, že vám dodá pohodlí, či vás učiní
šťastnějšími, nebo odstrčit, v případě potřeby se fyzicky bránit, před těmi vlivy a prvky, které
jsou pro vás nepohodlné nebo jsou vnímány jako nebezpečné pro vaš život a váš blahobyt.
Když vstoupíte do náboženské praxe, nasměrujete svou bezprostřední pozornost k Bohu a
jste učeni, že pokud chcete potěšit Boha a zajistit si vlastní štěstí, musíte se vyhnout všem
výše popsaným egoistickým impulzům. Ale toto pravidlo je stále řízeno Egem. Protože za
nerozpoznaným cílem stojí nacházení štěstí a bezpečí.
Pokud patříte do Křesťanské Církve, pak víte, že obvykle následují tato slova:
„Pokud se nelíbíte Bohu – hřešíte.“
Jak vidíte, toto prohlášení stanoví vážná omezení pro vaši schopnost ocenit život. Jste
umístěni do mentální klece, která uvězní vaši mysl v rámci tohoto hrozného varování, že
pokud se znelíbíte Bohu, spácháte hřích a nevyhnutelně bude následovat trest. Nikde není
řečeno, jak se tento trest projeví, ALE TATO HROZBA VISÍ NAD TĚMI, KTEŘÍ NAVŠTĚVUJÍ
KOSTEL. Na některé lidi toto učení působí hluboce depresivně.
To vážně omezuje IMPULZ ŽIVOTA, jenž je v nejširším smyslu neomezená RADOST,
nadšení, smích, láska, spontánnost, pocit pohody a vrozený optimismus – pocit, že život vás
nikdy nezradí –, že budete mít dost jídla, pití, oblečení a vše potřebné k tomu, aby byl váš
život šťastný.
ŽIVOT je aktivní tok vědomí pocházejícího z UNIVERSÁLNÍHO VĚDOMÍ ... ON sjednocuje –
a probouzí – spící SEMENA rostlin, zvířat i lidí a nutí je růst podle vrozeného plánu, který
věda nazývá DNA.
Je to skutečný IMPULZ univerzálního, věčného ŽIVOTA, jenž je naším prvořadým právem v
tomto světě... Vidíte to u dětí, než se jejich malý duch, trénovaný dospělými, začne ptát, zda
ŽIVOT je opravdu stejně bezpečný a bez bolesti a bez utrpení, jak tomu věřily. Instinktivně
děti leží na zádech a mávají ručičkama a nožičkama, pobrukují si a smějí se. „Je DOBRÉ být
naživu!“ říkají si. Za předpokladu, že měly šanci se narodit v milující rodině, která zajišťuje
všechny jejich potřeby.
Existuje však mnohem hlubší ASPEKT ŽIVOTA – což je skutečné UNIVERSÁLNÍ VĚDOMÍ,
jež se stává aktivním ve Svém vlastním vytváření galaxií a samotné Země.
Je to pohled, který mi byl dán, abych jasně pochopil a POROZUMĚL, když jsem byl v
Sinajské Poušti v Palestině. Viděl jsem, že PŮVOD ŽIVOTA, ZDROJ našeho BYTÍ, se vždy
projevuje skrze všechny živé věci, od nejmenších po největší, od macešky po slona,
způsobem velmi specifickým, inteligentním. Bylo to tak logické, že by se to mohlo nazvat
PODSTATOU TOHO, co přivádí všechny stvořené věci k viditelným projevům.
JEHO PODSTATA je také ZDROJEM všech pozemských zázraků, radosti, štěstí, osobního
naplnění a tvořivosti.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

27 / 39

Kdekoli žijí živé bytosti, lidé a zvířata jsou podporováni doslova každou minutu přirozenou
PODSTATOU našeho ZDROJE bytí. Z toho není úniku. ALE tato velká PRAVDA se neučila
do té doby, než jsem přišel na Zemi, a ani později, dokud jsem se nevrátil přes svou
Zapisovatelku, abych ukázal její plný význam.
Nemusíte usilovat o štěstí nebo úspěch, o rozšiřování svých snů, zdraví –, protože
VŠECHNY TYTO VĚCI jsou již ve vás, vtisknuté do vás ZDROJEM BYTÍ, ZDROJEM
ŽIVOTA. Všechny tyto věci, po kterých tak upřímně a oprávněně toužíte –, jsou VAŠE.
Nezdá se však, že jsou vaše, protože jsou skryty ve všech vašich mentálních strukturách,
vírách, názorech, vytvořenými a předávanými vašimi předky a jejich předky před nimi – a je
nejvyšší čas, abyste se vy – co nejvíce z vás, kteří jsou schopni podniknout potřebné kroky,
mohli pustit do úplné přestavby svého myšlenkového naprogramování.
Odpoutejte se od svých mýtů, zahoďte své přízraky, obavy, zoufalství, zklamání, úzkost a
probuďte se – VSTAŇTE a UVĚDOMTE SI, že to všechno je ve vaší mysli, zrozené z
vašeho osobního myšlenkového omezení – A ZBAVTE SE JICH.
Snadněji se to řekne, než udělá, pravděpodobně si myslíte, ale VELKOU PRAVDOU je
TOTO:
NEJSTE SAMI.
Existují učitelé, kteří budou kázat pozitivní myšlení –, ale já jsem to nikdy nedělal. Vysvětlil
jsem Vám, že NEBESKÉ KRÁLOVSTVÍ JE VE VÁS. Chtěl jsem tím říci, že ŽIVOT je zdrojem
VŠEHO, po čem byste kdy mohli toužit – za předpokladu, že mu umožníte ve Vás pracovat;
vymetením všech vašich pochybností A VÍROU, že ŽE VÁS POVEDE K PROSPERITĚ,
RADOSTI A NAPLNĚNÍ do té míry, že můžete zbavit svou mysl a své emoce svých starých
egoistických myšlenek a starých pocitů.
To jsem měl na mysli, když jsem řekl: „Přicházím, abych vám přinesl hojnější život.“
Přišel jsem – a nyní přicházím – abych vás probudil k tomu, že ŽIVOT roste nejprve ve vás,
pak rostou vaše plány, vaše naděje, vaše očekávání. Život sám vám poskytuje veškerou
pomoc, kterou potřebujete, aby vaše plány, naděje a sny rostly správně a dokonale, což
přinese také život ostatním. ŽIVOT vstoupí do vašich obtíží a přináší uzdravení, když je vaše
srdce bolestivé nebo vaše tělo upadá do nemoci. ON opravuje katastrofy vašeho života
stejně, jako ON vyléčí zlomené kosti; ON poskytuje – dokonalým způsobem – všechny vaše
potřeby, jakmile vzniknou. A ŽIVOT, na rozdíl od lidí, udržuje systém pořádku ve všem, co si
ON dal za cíl.
Všechny tyto věci jsou „HOJNĚJŠÍ ŽIVOT“, víc než jste kdy snili. Vyzkoušejte má slova.
Dejte jasnou podobu své nejdražší touze ve své mysli. Předložte to Božskému Vědomí v
tiché meditaci, POŽÁDEJTE, děkujte upřímně za vše, co dostáváte. Vaše žádost je nyní plná
ŽIVOTA a musí se projevit přesně stejným způsobem jako semeno, když je vloženo do země
a zalito. Počkejte, děkujte za příjetí, nikdy nepochybujte a dostanete velmi jasnou odpověď.
Je možné, že po přečtení této zprávy, která říká, že „všechny krásné a zdravé věci, včetně
uzdravení, jsou již vaše“, se zeptáte, jak je to možné, že máte stále své chronické
onemocnění nebo jste stále chudí navzdory svým modlitbám a své víře. Vážně se ptáte, do
jaké míry můžete skutečně věřit?

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

28 / 39
Chci jen říci, že pravá víra je relativně vzácný stav.
Co je PRAVÁ VÍRA?
Je to okamžik silného přesvědčení, který vás naplní tak, že VÍTE bez jakýchkoliv pochyb a
nedůvěry, že ŽIVOT JE nejsilnější, transformuje a ovládá atomové prvky dokonaleji, než
jakákoli nemoc. Takže jak stovky lidí trpících chronickými a vážnými onemocněními svědčily
v průběhu staletí, dochází k nepředstavitelnému, ale tolik žádanému zázraku a najednou
cítíme příliv tepla a síly, možná vidíte Světlo a zažíváte celistvost mysli a těla tam, kde dříve
byla nemoc.
Je to možné. K zázrakům také dochází i v průběhu delších časových rozpětí, a proto se
neberou v úvahu, ale mohou být také výsledkem dlouhodobé víry, tak jako spontánní a
rychlé uzdravení. Jiné zázraky „uspokojování potřeb“ se dějí mnohem častěji, než si
uvědomujete. Snažte se VĚŘIT, modlete se, abyste UVĚŘILI, a když to nejméně očekáváte,
tak obdržíte. Pokuste se být naprosto vytrvalí ve vašem úsilí o nalezení a navázání spojení s
Božským – a určitě vám bude dáno.
Je to Zákon Existence, podle kterého, když POŽÁDÁTE, tak obdržíte. Když HLEDÁTE, bude
vám odhaleno. Když klepete, bude vám otevřeno.
Budete utěšeni. Věřte!

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

29 / 39

Článek 13 – Pokud věříte...

KRISTUS ŘÍKÁ:
Čas od času sestupuji k vám, abych s vámi hovořil prostřednictvím své Zapisovatelky, abych
ve vás probudil vědomí, že všechny vaše problémy, strach a omezení vznikají ve vás
samých.
Je to proto, že vaše myšlenky vyplývají z vašich osobních vlastností. A vše, co ve svém
životě zažíváte, je projevem vašich obvyklých myšlenek a slov.
Mnozí z vás mluví o tom, že mají „Moc“, ale to, co se vám snažím dát, je „Nejmocnější“
Pravda ve vašem vesmíru.
Doslova BUDUJE, nebo NIČÍ váš život, vaše zdraví, váš majetek, vaše vztahy a vaše štěstí.
Velmi populární programy se snaží pomáhat lidem s jejich vnímáním, postoji, myšlenkami,
slovy a činy, aby mohli žít konstruktivněji a šťastněji ve vztazích. Žádáme lidskou mysl, aby v
sobě našla dostatek energie a vůle k odstranění svých vlastních nesprávných myšlenkových
vzorců a slov.
Protože všechny MYŠLENKY se rodí z vrozených a planetárních vibrací, je to velmi obtížné
– a je jen málo těch, kteří to dokážou.
Existuje další způsob, který, je-li důsledně a věrně dodržován, zajišťuje, že lidé budou
úspěšní ve svých pokusech změnit svůj život a emoční stav na úspěch a radost.
Tato cesta je KRISTOVA CESTA, kterou jsem popsal ve svých Dopisech, diktovaných
prostřednictvím speciálně připravené mysli své Zapisovatelky.
Od doby, kdy byly tyto Dopisy poprvé zveřejněny a rozšiřovány, se lidé pokoušeli žít podle
Pravdy obsažené v Dopisech a oznamovali velké změny, odehrávající se v nich samých, v
jejich životech a okolí.
Následování KRISTOVY CESTY přináší daleko více, než si jen lépe rozumět s ostatními
lidmi. Vede k pozitivní a nepřetržité, byť skryté změně, která se odehrává ve vašem vědomí,
takže po nějaké době zjistíte, že zcela nevědomě reagujete konstruktivnějším způsobem na
vnější podněty.
Zjistíte, že věci, které jste upřímně a horlivě toužili mít, konečně vstupují do vašeho života.
Dokážete snáze a s větší jistotou v pozitivní výsledek snášet svá břemena. Zjistíte, že
spontánně a znechuceně odmítáte staré vzorce kritického myšlení. Přemýšlíte o tom, jak jste
někdy dokázali vytvářet tak destruktivní myšlenky vůči ostatním.
Namísto toho, aby se osobní změna stala každodenním zápasem, zjistíte, že existuje určitý
druh Úžasné Síly – Životní Síly – Božské vědomí, jež klidně a tiše vstupuje do vaší mysli a
umožňuje vám najít nové ŠTĚSTÍ.
Mé Dopisy světu jsou mimořádně důležité, naléhavé a nepostradatelné pro všechny, kteří jim
rozumějí. Mluví sice o vědeckých faktech, jež vědci již znají –, ale jdou dále, ke skutečné
PŘÍČINĚ těchto vědeckých faktů.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

30 / 39

Jsou životně důležité, protože rozbíjejí staré mýty, které BRZDÍ LIDI VE SVÉM HLEDÁNÍ
DUCHOVNÍ PRAVDY.
Zkoumají takzvaná tajemství stvoření a života samotného.
A co je velmi důležité, jasně popisují původ a pravou povahu Ega a správný způsob, jak s
ním zacházet, když brání zájmům vyššího já.
DOPISY také popisují původ stvoření a „podstatu“, ze které všechny stvořené věci odvozují
svou existenci.
Pokud věříte, že jsem skutečně existoval jako „Ježíš“ v Palestině, doufám, že budete
dostatečně otevřeni, abyste přijali, že v nejnutnějším čase ve vašem světě jsem se skutečně
vrátil skrze připravenou mysl své Zapisovatelky, abych s vámi mluvil přímo.
Pokud nemáte žádnou víru, bohužel nemůžu poslat své vibrace duchovního vědomí do
vašich mozkových buněk a změnit vaše myšlenky nebo otevřít vaše vnímání. Pokud by to
bylo uděláno proti vaší vůli nebo aniž byste o to požádáli, trvale to poškodí váš mozek.
Dokud životní zkušenosti neprolomí vaše mentální překážky, nebudete schopni přijmout
velké PRAVDY vyjádřené v mých Dopisech.
Ale i vy jste v záři mého Duchovního Myšlení, stejně jako všichni ti, kteří radostně
poslouchají, slyší a následují moje slova.
Jsem tu vždy pro vás, ale když odmítnete uvěřit, – zavíráte se před veškerým duchovním
vhledem, jenž ze mne vychází.
Ti, kteří věří, si mohou být jisti, že moje Pravda je skutečná a platná, protože Pravdu, již jsem
vám sdělil prostřednictvím své Zapisovatelky nejjasněji, jak jsem byl schopen, je Pravda,
která mi byla vyjevena v Poušti v Palestině.
V důsledku této PRAVDY JSEM PO OPUŠTĚNÍ POUŠTĚ MOHL ZAČÍT KÁZAT A
UZDRAVOVAT.
Prosím Vás, PROBUĎTE SE! Můžete ke mně přijít pro útěchu, duchovní vhled a emoční
sílu. Jsem plný života v Nebeských Královstvích.
Můžete meditovat, otevřít své srdce Božskému Vědomí a přijmout Jeho uzdravení, vedení,
duchovní osvícení.
Ale můžete je získat pouze do té míry, do jaké opravdu věříte, že jste schopni navázat
skutečný kontakt se mnou a s Nekonečnem.
Ale pokud VĚŘÍTE, stačí se zeptat – NIKDY NEPOCHYBOVAT – a bude vám to dáno.
Je mým nejhorlivějším přáním, abyste mohli dodržovat tato slova a opravdu studovat a
procvičovat vše, co vás Dopisy mají naučit.
Vroucně Vám přeji skutečné štěstí, skutečné duchovní bezpečí, skutečné naplnění všech
vašich potřeb způsobem, který nebude mít žádné stinné stránky.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

31 / 39

Článek 14 – Naléhavé poselství Kristovo

KRISTUS říká:
Přicházím přes mysl své Zapisovatelky, protože vám musím něco NALÉHAVĚ sdělit.
Milujte své nepřátele, odpusťte těm, kteří s vámi špatně zacházejí; modlete se za ty, kteří o
vás mluví nehezky, ... a pokud to nedokážete udělat svou vlastní silou, snažte se to udělat
všemi možnými způsoby silou ducha – Božského Vědomí.
MODLETE SE a MEDITUJTE a požádejte o pomoc. Bude vám dána, pokud vytrváte.
Pokud ego trvale směruje vaše myšlenky k hněvu a zlobě vyvoláváním nejrůznějších diskusí
o tom, proč byste měli odsoudit někoho, kdo vás hluboce zranil, anebo dokonce vám fyzicky
ublížil, začněte meditovat, znovu a znovu hledejte vhled a úlevu od svého dilematu,
požádejte, abyste se zbavili myšlenek hněvu a odplaty, které vás obtěžují...
NE proto, abyste potěšili Boha,
jak vás církve učily,
ale abyste chránili sami sebe před bičem, který vaše rozzlobené myšlenky přinášejí zpět do
vašeho života, před násilnými otřesy, novými hádkami a diskusemi, s nimiž se musíte
vypořádat.
PROTOŽE – nezávisle na síle, kterou dáte svému rozhořčení, tato síla vyšle přímý elektrický
proud do vědomí osoby, jež vám ublížila, – A proud vědomí se vrátí, aby vás časem zasáhl
jako bumerang.
Musíte vědět, že každé elektrické pole vytváří podobné magnetické pole – obě vždy
spolupracují –, takže TO, CO VYJDE, SE NAKONEC VRACÍ.
Toto je vědecký zákon existence, ale to, co věda dosud nepřiznává, je toto:
Elektrická síla pohání mysl – je to impulz vědomí „rozjeď se“ v mysli.
Elektrická síla je aspektem vědomí.
Dvě tváře magnetismu podporují emoce lidí a zvířat – „přitahují“ a „odpuzují“. Je to impulz
lidské lásky a impulz nenávisti.
Magnetismus pociťují všechny živé bytosti jako emoce – pocity.
Tuto pravdu jsem vyčerpávajícím způsobem popsal ve svých Dopisech 5 a 6.
Ale nejen to: vědecké lékařské znalosti objevily (to, co jsem tak dobře pochopil v Palestině
před 2000 lety), že všechny myšlenky, které se formují ve vašem mozku, sestupují
prostřednictvím hypotalamu do hypofýzy a negativita i emoční trauma (snížené vibrace), jež
obsahují, prochází vašimi orgány, vaší krví a celým tělem, způsobujíce vyčerpání energie a
nakonec i nemoc.
Jde o jev, jenž způsobuje psychosomatická onemocnění uznávaná lékařskou profesí.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

32 / 39

Když jsem byl v Palestině před 2000 lety, řekl jsem Židům, aby se nebáli pití z nemytých
pohárů, ale aby vzali na vědomí a starali se o to, co vyšlo z jejich úst. Překládám to, co je
napsáno v evangeliích Nového zákona, do výrazů, které jsem opravdu použil v promluvách k
Židům – kteří vůbec netušili, co se jim tím snažím říci.
A bohužel, různé „křesťanské“ církve žijí dodnes ve stejné nevědomosti.
Jak by to mohli pochopit? Neprožili osvícení, jež jsem obdržel v Poušti a jež osvítilo mou
mysl tím, že do ní vtisklo duchovní znalosti o Původu Stvoření a Zákonech Existence.
Ale VY, kteří žijete ve vašem současném světě, jste měli bezpočet učitelů, kteří přišli na
Zemi, aby vysvětlili vědecká fakta, a také mystiky, kteří vás vedli k metafyzickým, duchovním
pravdám, připravujíce vás k přijetí mých Dopisů, jež obsahují nejvyšší Pravdu ze všech –
Pravdu o skutečné Podstatě Zdroje vašeho původu, který nazýváte „Bohem“, a měli jste i
Univerzální Zákony Bytí.
Nyní chci, abyste přemýšleli o skutečně špatných a nedůstojných jednáních, jež někteří lidé
ve vašem světě vyvolávají – navzdory všem Učitelům různých podob Pravdy.
Probíhající krveprolití, které se odehrává v Iráku, by vás mělo všechny přimět k hlubokému
zamyšlení nad pravděpodobným bumerangem z takových ničivých akcí.
Chci, abyste přemýšleli o této situaci z duchovního hlediska, jež NEODSUZUJE, ale vidí
„pravdu“ obsaženou v myšlenkách a jednáních spojených s touto situací.
Tady jste měli muže, Saddáma Husajna, který byl odhodlán převzít moc v Iráku a přinést
svým lidem mír a hojnost. Málo rozvinutý v pravém duchovním vědomí použil nejtvrdší a
nejnásilnější prostředky k ovládání národa a umlčení lidí, kteří mu způsobovali potíže.
Tito lidé proti němu použili násilí a on jim násilí vrátil. Zde byl tyranský diktátor a sekta lidí se
stejnou duchovní a morální úrovní – jejich duchovní vibrace, navzdory všem modlitbám a
vnějším náboženským projevům, byly nejtmavší, nejhustší a nejnižší, jakých jen lze dnes
dosáhnout ve vašem světě. Husajn a tito nehumánní lidé si jeden druhého zasloužili.
Iráčané ho tolerovali, někteří dokonce obdivovali a tleskali mu, protože udržoval mír v
nestabilním národě a dával jim možnost žít své životy tak pokojně, jak jim to jejich agresivní
povahy dovolují.
Pak se dostal do konfliktu se Spojenými státy, POPUDIL JEJICH VŮDCE a tito vůdci, sami
vedeni svým egem, se rozhodli potrestat Saddáma Husajna uvalením sankcí. Humanitární
impulz později vyvolal spuštění systému „Ropa za Potraviny“, který pomohl hladovým
Iráčanům a poskytl Americe přístup k ropě, již potřebovala. Toto opatření však bylo těžkou
ranou pro Husajnovu pýchu, na národní úrovni nezmírnilo nedostatek spotřebního a
luxusního zboží, kterému se těšili obyvatelé sousedních zemí.
Přál bych si, abyste vy, národy světa, přemýšlely s empatií o obrovském množství
rozhořčení, nenávisti a úzkostí vyvolaných touto akcí a spáchanou národem silným svým
Bohatstvím a Hojností, svou výzbrojí, dobře vyškolenými vojáky, námořníky a letci.
Přál bych si, abyste pochopili, že taková NÁRODNÍ EMOCE se stává „živou“ ničící „silou“
obrovských rozměrů.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

33 / 39

Je jisté, že NIKDO, kdo se opravdu vydá po KRISTOVĚ CESTĚ – MÉ CESTĚ –, by se nikdy
nechoval tak sadisticky. Tváří v tvář problému, že se musí vypořádat se Saddámem
Husajnem, by takový vůdce, osvícený v duchovních a vědeckých Zákonech Existence, svolal
setkání osvícených lidí, aby se sešli a v meditaci požádali o vedení.
Mou radou by určitě bylo svolat schůzku se Saddámem Husajnem a poukázat na tragédii,
která by nakonec mohla vyplynout z patové situace mezi oběma zeměmi. Osvícený vůdce by
místo toho, aby se k Husajnovi choval nadřazeně s hrozbou války, jej a jeho poradce
požádal o vypracování dokumentu, dohody, díky níž by obě země mohly žít v přátelství a
která by prosazovala národní program růstu s prospěchem pro obě země.
Takový osvícený vůdce by pak přečetl irácké návrhy na mír a harmonii, diskutoval o nich
pokojně a s upřímnou touhou po nastolení blahobytu pro všechny. Vyzval by své osvícené
lidi, aby meditovali a navrhli případné úpravy, jež BĚHEM MEDITACE OBDRŽELI.
Lidé pod nadvládou Saddáma Husajna by tak byli postupně osvobozeni od represivní
tyranské síly, Saddám by viděl výhody mírového přístupu oproti agresivnímu a arabské státy
by byly ohromeny úspěchem podniku. Také by to přimělo muslimy, aby přehodnotili svůj
současný výklad Koránu.
Jaký je však POZEMSKÝ ZPŮSOB, uznávaný a obecně přijímaný?
Co dnes dokázal „lidský duch“ – lidské ego?
Zeptejte se sami sebe, zda může mít někdo trvalý prospěch z chování popsaného níže.
Mírumilovný národ, mírumilovní lidé, již tak zbaveni běžných obchodních vztahů s jinými
národy, jsou bombardováni každou noc. Jejich budovy, postavené s velkým úsilím a výdaji,
které lidem poskytovaly různé služby, jsou zničeny.
Noc za nocí jsou nevinní lidé vystaveni hrůzám z bomb, přemýšlejí, kam padnou, kdo bude
zasažen: „Najdou nás pod troskami? Ztratíme člena rodiny? Budeme všichni zabiti?“
Co tito lidé udělali, aby si zasloužili tak strašlivé utrpení a ne možnost vypořádat se s úkolem,
jak žít co možná nejlépe pod tyranem, kterého Spojené státy nenávidí?
Předtím ve Spojených státech poslal další tyranský fanatik letadla zničit dvojici věží
Světového Obchodního Centra v New Yorku. Američané pronesli velký výkřik zuřivosti,
hněvu a pomsty. Ztratili mnoho lidí – lidí, kteří jim byli drazí – ve zkáze. Každý rok jsou
náboženské bohoslužby křesťanských církví věnovány památce těchto mrtvých a doprovází
je mnoho slz a smutku.
Na okamžik přemýšlejte o křesťanských službách – hovoří se nějak o ODPUŠTĚNÍ
pachatelům této zkázy?
Oplakávají Američané nevinné, kteří zemřeli pod krupobitím bomb shazovaných noc co noc
bez dobrého důvodu, ale jen kvůli zuřivé nenávisti k Husajnovi? Organizují náboženské
bohoslužby pro mrtvé Iráčany? Jsou si vědomi toho, že zavraždili nevinné lidi – kteří neměli
ochranu před děsivými zbraněmi Spojených států a nijak jim neublížili?
Jen zvažte váhu emocionálního utrpení vyvolaného veškerou tou nesnesitelnou a arogantní
zkázou způsobenou jinou zemí – destrukcí, která osvobodila všechny povstalecké skupiny,

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

34 / 39

jež se Husajnovi podařilo ovládnout, a rozpoutala nejohavnější způsob zabíjení:
sebevražedné atentáty. Pokaždé, když taková bomba exploduje – a zabíjí nevinné
kolemjdoucí, Američané, kteří podporovali válku proti Iráku, by si měli uvědomit, že právě
jejich podpora umožnila tyto sebevražedné útoky.
Zvažte jen obrovskou vlnu nevýslovných emočních vibrací, hrůzy, nenávisti, pomsty a odvet,
jež nyní směřují k Americe.
Jak si Američané myslí, že se všechna ta „energie nenávisti“ projeví proti nim?
Projeví se jako smrt a zkáza. To je zákon existence. Dokonce i „křesťanské“ církve tvrdí, že
tomuto zákonu věří.
Tam, kde není ODPUŠTĚNÍ, je odplata ve formě Příčiny a Následku.
ODPUŠTĚNÍ, úplné a naprosté, stejně jako LÁSKA, rozptyluje násilné energie nenávisti.
Bez odpuštění je posiluje pokračující zášť protivníka.
Přečtěte si článek „Trhliny na vaší planetě“ a zeptejte se sami sebe, jak se projeví všechna
tato děsivá obvinění z nenávisti? Kdo v Americe – DŘÍVE, NEBO POZDĚJI – bude terčem?
Proto vám jasně říkám: ve vašem domě, ve vaší komunitě, ve vašem městě, ve vašem státě,
ve vaší zemi – ODPUSŤTE každému, kdo vás jakýmkoli způsobem ranil – více či méně.
Nechte tato slova zaznít po celé své zemi všemi možnými sdělovacími prostředky.
A pokud nemůžete snadno odpustit, neboť to vaše ego nedovolí –, pak přineste svou zlobu a
svůj hněv do Božského Vědomí (které jsem nazval „Otcem“, když jsem byl v Palestině) a
požádejte o příliv Jeho Duchovní Usměrňující Síly, aby zmírnil a odstranil zátěže z vaší
mysli.
Řeknou vám toto vaše náboženství? Ne, neudělala to, když jsem byl v Palestině, a ani teď to
neudělají.
Ti, kdo zastávají nejvyšší postavení v nejmocnějších zemích a způsobují nestrašlivější škody
na světě, jsou přijímáni s okázalostí a obřadem, úsměvy a potřesením rukou náboženskými
vůdci různých „křesťanských“ náboženství. Slepí lidé podávají ruku a dávají požehnání
nevidomým.
Chcete-li slyšet PRAVDU – MUSÍTE PŘIJÍT PŘÍMO KE MNĚ. Jsem skutečně živý a
univerzální v bytí; PŘIJĎTE a přijmu vaše volání a s láskou vám odpovím.
Mějte odvahu držet se KRISTOVY CESTY a následovat učení, které jsem přinesl světu ve
svých dopisech. Ukážou vám, jak zůstat v harmonii a v souladu se ZÁKONY EXISTENCE.
Pomohou vám vstoupit do harmonie s vesmírem samotným. A pak vše půjde směrem k
vašemu svrchovanému dobru, štěstí a ochraně.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

35 / 39

Článek 15 – Skutečné Království Nebeské

na Zemi

Mluví k vám Kristus, leden 2006

Skutečné KRÁLOVSTVÍ NEBESKÉ na Zemi.
Přál bych si, abyste viděli a zažívali svět, který by opravdu mohl být váš. Živý svět, celý
stvořený svět, jenž rezonuje radostí. Váš svět je stvořen z LÁSKY, promítá LÁSKU, aby
zajistil osobní potřeby každé jednotlivé živé bytosti, která se vyvíjela po miliony let bytí.
Kdybyste jen mohli vnímat tuto oslavu radosti a zářivé LÁSKY, když jdete v zahradě nebo v
přírodě!
Kdybyste jen mohli vstoupit do vědomí velkolepého stromu, jenž stojí rovně a vysoko,
rozpíná své větve, zve ptáky, aby na něm přistáli a vytvořili si zde své hnízdo. Kdybyste se
mohli dostat do vědomí ptáka, který objeví nejlepší místo k hnízdění, zažít jeho potěšení a
cítit jeho lásku ke stromu, jenž mu poskytuje úkryt a stín.
Všude existuje vzájemná láska mezi živými věcmi, rostlinami, hmyzem, ptáky, zvířaty, rybami
a jejich prostředím. Pouze dravci se postavili mimo toto vědomí lásky.
Studujte oči predátorů, všech, bez výjimky, a porovnejte jejich divokou intenzitu s očima
nenásilných býložravců – uvidíte divokost v jedněch a klid v druhých.
Jak už jsem to řekl, když jsem žil na vaší Zemi: „Oči jsou zrcadlem duše.“
Ale co jste si neuvědomili, je to, že všechny oči vyzařují světu vnitřní kvalitu bytí. Vyzařují
vnitřní vědomí, které žehná tomu, co vidí – nebo jej zmenšuje svou vlastní špatnou povahou.
Když žijete zcela ve svém lidském vědomí, se svými myšlenkami, svým způsobem mluvení,
neustálým soudem lidí a jevů, nemůžete se účastnit této RADOSTI z BYTÍ, jež zaplavuje
vědomí všech nenásilných věcí, – pociťovaných všemi mírumilovnými živými bytostmi –,
pokud není nedostatek potravy z důvodu sucha.
Nemůžete to cítit, protože váš intelekt se vyvinul v souladu s logikou a rozumem a protože
jednáte podle své vůle, své představivosti, své touhy a svého ega – a veškerá tato mentální
aktivita blokuje vaše duchovní vědomí na vrcholu lebky; brání vašemu šestému smyslu v
kontaktu s úžasným světem, ve kterém žijete a kterému zdaleka nerozumíte; opravdu ne.
Můžete vidět tělo a aktivitu hmyzu, ptáků a zvířat, ale nemůžete se dostat do vědomí jejich
neposkvrněné, neznečištěné a oživující životní síly.
Možná si myslíte, že jejich vědomí může být jako vaše. Ale to se mýlíte – protože všechny
živé bytosti, kromě lidí, žijí podle své intuice – a komunikují způsobem, jenž je pro člověka
nemožný. Ano, komunikují velmi jasně – na velké vzdálenosti. Ano, komunikují spolu a radují
se více, než si dokážete představit.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

36 / 39

To Poustevník sedící v meditaci před svou žebráckou miskou může stoupat k nekonečnu a
prožívat radost a slávu Božského vědomí, ve kterém MY, vy a JÁ, VŠICHNI žijeme a z toho
všeho čerpáme náš věčný život a naše bytí. Poustevník to může zažít v tichu a nehybnosti
své mysli a může se vnořit do takové extáze, že již nepotřebuje pozemský život, z něhož
uniká.
Lidé řeknou: Jak úžasné, vzdal se svého života pro Boha. Ale to je mylná představa. Vzdává
se běžného každodenního života, aby našel SKUTEČNÝ ŽIVOT SLÁVY, z něhož celé
stvoření získalo svou podobu a bytí. Neexistuje nic silnějšího, než prožití této duchovní
extáze a žhnoucí záře.
Ale – je to útěk, který sice nabízí velké odměny, leč také míjí účel vaší existence v tomto
světě.
Je úžasné a mimořádně povznášející na chvíli odpočívat v záři absolutní Lásky a Klidu a
vlastnit poznání této úžasné dimenze věčnosti. Zde může vaše mysl vstoupit do
transcendentních aspektů univerzálního poznání.
VÁŠ LIDSKÝ ŽIVOT NABÝVÁ NOVÉHO LESKU, SVĚTLA A RADOSTI I VĚTŠÍHO
VÝZNAMU.
Ale to není váš životní cíl.
Vaším pravým cílem na zemi je VYJÁDŘIT v myšlenkách, slovech, činech a touhách
BOŽSTVÍ, v němž máte své bytí.
Můžete to udělat prostřednictvím meditací, očištěním své mysli od všech negativních
myšlenek, tím, že se během dne obrátíte na ostatní s přátelským úsměvem, uznáním jejich
bytí – uznáním, že i oni jsou ŽIVÍ, a proto jsou důležití – že existují stejně jako vy, bez ohledu
na to, jaké je jejich postavení v životě.
Jaká mimořádná radost, že člověk může milovat člověka žijícího v nouzi, který nevlastní nic
hmotného, nuceného žebrat o živobytí – stejně jako člověka, jenž má nepopsatelné bohatství
a prestiž a který žije život, jenž mu ostatní závidí! Tato schopnost milovat každého bez
výhrad je skutečně BOŽSKÁ LÁSKA – čistá bezpodmínečná láska. Je to kvalita mysli a
srdce, kde již neexistuje pocit nadřazenosti nebo podřazenosti.
„Proč by to mělo přinést tolik radosti?“ možná se divíte.
Poskytuje vám to radost nad rámec všeho, co si dokážete představit, protože jste se
povznesli daleko nad požadavky a kritiku svého já, které soudí a ponižují ostatní.
Jaké mimořádné osvobození ducha zažijete, když vás někdo může i urazit nebo okrást,
zatímco budete moci za jeho slovy a činy vidět jeho božskou podstatu. Nyní odpočíváte ve
stavu klidného a čistého přijetí toho, co vám může lidský svět udělat, a nikdy se nepřestanete
usmívat, – protože váš svět je naplněný sluncem a duchovním světlem vytvořený Božstvím –
a vy si uvědomujete, že ti, kteří se vám snaží ublížit, dosud neobjevili tento posvátný svět,
počatý a formovaný Čistou Láskou.
Víte to tak jistě, tak jasně, že NEmůžete mít než jen nejhlubší soucit a starost o ně, když
bojují, někdy odvážně, se svým egem, jež je chytilo do svých sítí.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

37 / 39

Naučíte-li se milovat stejně všechny stavy lidského bytí, poznáte intuitivně skutečný stav
pozemské bytosti každé osoby a budete si moci sami pro sebe uvědomit, co je vzácné
v životě, a to, co je pouhou „ledovou polevou“ ega při hledání uspokojení a ocenění.
Nebudete již zmateni – nebo dokonce dojati – vnějšími okolnostmi.
Jestliže studujete Dopisy 5 a 6, vidíte jasně a přesně, proč říkám, že svět je tvořen LÁSKOU,
S LÁSKOU a podporován LÁSKOU. Až plně pochopíte, proč tomu tak je, můžete jít dále v
navyšování úrovně vědomí a uvidíte, že udržování jakékoliv myšlenky v rozporu s LÁSKOU
vás vylučuje z podstaty Skutečného Bytí, tím se dostáváte do světa stínů, kde už nemůžete
vidět svět vytvořený Božským Vědomím po Velkém třesku – a můžete vidět jen OBRAZY
tohoto živého světa, aniž byste mohli cítit jejich radost.
Pozastavte se na chvíli ve svém dnešním světě, – nad průměrnou mentalitou mužů a žen
vedených egem, – a pak pomyslete na radost a krásu soužití, KTERÉ OPRAVDU JE těsně
za hranicí vašeho normálního vidění a mimo dohled kvůli lidskému myšlení – a LIDSKÉMU
CHOVÁNÍ.
Všechny mé Dopisy jsou zaměřeny pouze na to, aby vám pomohly vymanit se z jakéhokoli
současného utrpení, jež prožíváte, a navázat skutečný kontakt s Božským Vědomím, které
okamžitě začne znovu budovat vaše zdraví, vaši sílu a vaši vnitřní orientaci k vyšším cílům v
existenci. Můžete se dostat z pekla –, ale jen VY to můžete udělat sami pro sebe. VY musíte
udělat počáteční krok, ovšem můžete pozvat Božské Vědomí, aby vstoupilo do vaší mysli a
srdce a dalo vám větší sílu k dosažení úspěchu.
Vzhledem k tomu, že se čím dál více lidí podobného duchovního zaměření a vnímání spojuje
při hledání Království Nebeského na Zemi, tak budou vznikat na různých místech malé
skupiny duchovního světla, které osvítí tento temný svět a přivedou další a další členy, aby
se připojili ke společnému štěstí.
Jak očistíte vědomí? Pamatujte, že pokud se spoléháte POUZE na své lidské vědomí,
používáte ego k vytlačení svých egoistických myšlenek a to je nemožné. Ego nemůže
překonat ego. Musíte si uvědomit, že nad lidským vědomím je Nejvyšší Božské Vědomí
popsané v Dopisech 5, 6, 7 a 8.
Nikdy nebudete moci vstoupit do vědomí života rostlin a hmyzu, protože váš svět je světem
logického myšlení. Ale můžete vstoupit do Nebe na Zemi tím, že se naučíte, jak se spojit s
Božským Vědomím a pozvat ho, aby naplnilo vaši mysl i srdce a dodalo vašemu
myšlenkovému životu nový směr – a poté i vašemu budoucímu životu a činnostem.
Toužím po tom, abyste se osvobodili od ega a vstoupili do nadsmyslové radosti Božství,
dokud jste stále na Zemi.

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

38 / 39

Článek 16 – Poslední dny

Já, KRISTUS, známý jako „Ježíš“ v Palestině, před více než 2000 lety, se vracím v této
nejkritičtější době světové historie, abych s vámi mluvil.
Jak sestupuji ve vibracích vědomí, abych navázal kontakt s vašimi vibracemi na Zemi, vidím
svět světla a temnoty, duchovního vzestupu a zoufalství ... a co je nejhorší, vidím degradaci
lidského ducha.
VĚTŠINA SVĚTA JE VE STAVU TEMNOTY.
Průměrný člověk, který čte má slova, si může myslet, že toto prohlášení je nadsázkou
vašeho moderního života, ale abyste pochopili úplnou závažnost toho, co se na Zemi děje,
musíte nejprve zažít okamžik Světla.
Nejprve jsem nucen mluvit o tom, co se děje vašim dětem po celém světě.
Uvědomujete si, do jaké míry se tato TEMNOTA ROZŠÍŘILA DO RŮZNÝCH OBDOBÍ A
PODMÍNEK DĚTSTVÍ?
DĚTI JSOU PŘIROZENĚ ZVĚDAVÉ A JEJICH DYCHTIVÁ MYSL VŽDY HLEDÁ NĚCO
VZRUŠUJÍCÍHO A NOVÉHO, CO NAPLNÍ JEJICH ZÁJEM, VSTUPUJÍ DO OBDOBÍ
DOSPÍVÁNÍ A JSOU OD PŘÍRODY POSEDLÉ SEXUÁLNÍ ZVĚDAVOSTÍ, JSOU
CELOSVĚTOVĚ PODPOROVÁNY A ŽIVENY KNIHAMI, ROZHLASEM A TELEVIZNÍ
ZÁBAVOU.
„Ano“, říkáte, „my to víme.“ Odpovídám: „Ale stále to dovolujete.“
Pokud byste byli Dětmi Světla, byli byste tak plní soucitu, že byste se postavili jako jeden
muž a řekli těm, kteří bohatnou na úkor VAŠICH myslí a myslí VAŠICH DĚTÍ:
„Dost, my vám to už nedovolíme. Odmítáme sledovat a poslouchat, co si ve svých
vlastních vulgárních myslích představujete – násilí, zvrácenosti, otevřený sex,
neustálé boje a hádky. Toužíme se vrátit k MÍRU a RADOSTI, ze kterých sestoupily
naše duše.“
DNES, NEVĚDOMKY, NECHTĚNĚ, JSOU DĚTI SVÁDĚNY LIDMI SE SOBECKÝMI A
SEXUÁLNĚ CHAMTIVÝMI ÚMYSLY A JSOU CHYCENY DO SÍTÍ SEXUÁLNÍ
ZVRÁCENOSTI.
Kdybyste byli Dětmi Světla, nemohli byste v noci spát, protože byste věděli, že tyto nevinné
malé děti jsou zneužívány k uspokojování fantazií a sexuálních potřeb dospělých.
TYTO DĚTI JSOU NAKONEC PŘITAHOVÁNY K EXCESŮM, KTERÉ NEHLEDALY, A
PROPADAJÍ ZOUFALSTVÍ, PROTOŽE NEVĚDÍ, JAK SE VRÁTIT KE SVÉ PŮVODNÍ
NEVINNOSTI. JSOU PŘIPRAVENY O SVÉ DĚTSTVÍ A JSOU ZBAVENY TĚCHTO
DŮLEŽITÝCH LET NORMÁLNÍHO CITOVÉHO VÝVOJE.
Pokud byste byli Dětmi Světla, cítili byste jejich bolest, jako by byla vaše. Vaše svědomí by
vás nenechalo odpočinout, dokud byste společně nepovstali a neprosadili vším vaším

Kristus se vrací – říká svou pravdu Články 1 – 16

39 / 39

vlivem, srdcem a duší, že toto strašlivé zasahování do křehkosti a nevinnosti dětí musí
přestat!
„Nevinné, naše moderní děti?“ – můžete se ptát, vy obyvatelé Země. Kdybyste byli Dětmi
Světla, věděli byste, že jsou nevinné dokud se nenaučí věci temna, vytvořené lidskou myslí
na Zemi.
Vy, obyvatelé Země, říkáte, že svět není v TEMNOTĚ –, že zveličuji?
Tak jste si zvykli na TEMNOTU, že ji již nepoznáváte.
Váš svět je plný válčících národů. Je těžký, těžký, těžký s duchovními a emocionálními
vibračními frekvencemi hrubosti, sobectví a naprostého pohrdání životem. Vaše ulice jsou
nyní nebezpečnými místy, kde vládne agresivita za volantem, jsou plné zločinců, kteří závidí
majetek druhým, maniakálních predátorů, jež touží dobýt a ovládnout ostatní pomocí
sexuální síly.
Počet těchto predátorů může být menší než průměrný počet vašich občanů, ale kdybyste byli
Děti Světla, takoví lidé by nikdy nesměli prosperovat. Ale ve vašem středu se jim daří dobře,
protože máte vlastní mysl naplněnou stejnými událostmi ze sledování své zábavy. Stali jste
se tvrdými a necitlivými vůči těmto hrůzám, a tak je necháte množit ve vašem středu jako
smrtící virus.
Když SESTUPUJI a vnímám LÍHEŇ smrtelných myšlenek a destruktivních pocitů, cítím
bolest, již prožívají nevinní, kteří padnou za oběť těm, kteří nacházejí vzrušení a pocit moci,
když terorizují slabé.
To jsou skutečně „poslední dny“, jak váš svět nazývá čas, kdy se život na Zemi stal tak
všeobecně hrubým a odděleným od základních Zákonů Existence, že si JEN NĚKOLIK z
miliard obyvatel Země pokládá otázky:
„Co leží za temnotou? Je tam Světlo? Kde je Světlo? Proč se nám neodhalí?“
V reakci na naléhavé a horlivé otázky NĚKOLIKA lidí traumatizovaných těmito silnými
dravými emocemi, které je obklopují, jak bych se jen mohl v tuto chvíli NEvrátit a
neodpověďět těm, kteří se ptají, těm, kteří upřímně usilují o to, aby se vymanili z temnoty, jež
nyní prolíná všechny úrovně života většiny lidí?
Uznáváte, že jsem to opravdu JÁ, KRISTUS, který přišel učit a ukázat vám cestu ven z
temnoty do SVĚTLA? Jak jsem mohl NEPŘIJÍT v reakci na vaši bolest?
Copak nevíte, že JÁ JSEM LÁSKA a že je přirozeností čisté LÁSKY naplňovat potřeby
milovaných?

Novinky z našeho blogu

❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 25
❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 25
Veškerá jeho práce ve stvoření je prováděna v souladu s UNIVERZÁLNÍ PODSTATOU. Pokud těmto slovům porozumíte, pochopíte, proč jsem se vrátil z pouště ... číst celé
Dnes má svátek Andrea - 26. 09
Dnes má svátek Andrea - 26. 09
Nevíte si rady co letos vybrat? Pro Andreu máme dárek k svátku ihned na prodejně podle Gusta obchod v centru města. ❤ Dárky pošleme všem i na druhou a... číst celé
❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 24
❤ Kristus se vrací – Dopis 5 - část 24
Univerzální tvůrčí síla“ – LÁSKA – neměla absolutně nic společného s lidským zavedením omezení, zákazů, zákonů a soudů. Viděl jsem také, že: „Tvůrčí S... číst celé
Dnes má svátek Zlata - 25. 09
Dnes má svátek Zlata - 25. 09
Nevíte si rady co letos vybrat? Pro Zlatu máme dárek k svátku ihned na prodejně podle Gusta obchod v centru města. ❤ Dárky pošleme všem i na druhou ad... číst celé

  

Výdejní místo je také pro e-shop STÁČÍRNA. Pokud Vám telefon ihned nezvedneme, jsme v danou chvíli zaneprázdnění a hned, jak to bude možné, zavoláme zpátky. Děkujeme za pochopení

PodleGustaObchod.cz-Všechna práva vyhrazena
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.